Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

ADLER chrání nejvyšší dřevěný dům Německa

Orlové (něm. ADLER) chtějí vždycky do výšek, mají to v krvi. Ani ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu není výjimkou a když vzniká v bavorském Bad Aiblingu nejvyšší dřevěná stavba Německa, je ADLER samozřejmě u toho. Neboť jedno je jisté: nezáleží na tom, jak je dřevěný dům vysoký, fasáda musí zářit a potřebuje vysoce kvalitní ochranu.


06.12.2011

DŘEVĚNÝ STAVEBNÍ POSTUP BEZ HRANIC

Před dvaceti lety se ještě diskutovalo o tom, zda lze stavět ze dřeva  také třípodlažní domy.  Mezitím jsou takové stavby – také jako nájemní obytné objekty – zcela běžné. Ale že se tím ještě nedosáhlo konce vrcholu, to dokazuje se svými 25 metry „první dřevěný výškový dům“ Německa, který postavila firma B & O Wohnungswirtschaft na svém „pokusném pozemku s nulovou emisí“ v Bad Aiblingu. Osmipodlažní obytná budova navržená mnichovskou architektonickou kanceláří Schankula splňuje nejen všechny nároky na energetickou hospodárnost a ochranu před hlukem, teplem a požárem, ale také jednoduše vypadá dobře a moderně. Se spotřebou energie na vytápění 18 kW za rok na metr čtvereční dosahuje téměř standardu pasivního domu. Na přípravu teplé vody a na temperování prostor se používá solární zařízení, větrací zařízení se zpětným získáváním tepla a napojení na vytápění dřevěnými třískami na pozemku.

STAVENIŠTĚ V SENZAČNÍM ČASE

Zdi z masivního vertikálně uspořádaného smrkového dřeva zhotovila firma Huber & Sohn v Bachmehringu. „Budovu jsme pak postavili z předem zhotovených dřevěných prvků během velice krátké doby“, říká vedoucí projektu Jens Eitner z firmy B & O. „Každé podlaží trvalo dva až tři dny – to znamená, že jsme mohli takový osmipodlažní věžák postavit během čtyř týdnů. To je jednoduše senzační.“ Dokonce i okna již byla předem vestavěna do zděných prvků v dřevařské firmě. Když jednotlivé prvky opouštějí dřevařskou firmu, je  i celodřevěné obložení fasády již pokryto ochrannou vrstvou.

OCHRANA DŘEVA S ELEGANCÍ

Ochranná vrstva osmipodlažního věžáku v Bad Aiblingu má název ADLER Lignovit Platin a věžáku propůjčuje jistý nádech moderní elegance. Lazura na zušlechtění dřeva na bázi vody je obohacena o speciální hliníkové lupínky, které dřevu dodávají nejen nezaměnitelný stříbřitý  nádech, ale silnější reflexí ultrafialového světla zvyšují i jeho odolnost. Vynikající odolnost vůči vlivům počasí a ochrana vůči houbám způsobujícím modrání a plíseň zaručují trvalou krásu osmipodlažní stavby v Bad Aiblingu. Optika připomíná pěkné, přirozené – ale rovnoměrně – zašedlé dřevo. Dřevěná stavba tedy není omezena ani stylem, ani formou!  

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: