Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

ADLER SH-Technologie©

Zvedněte oponu, přichází revoluce v okenních nátěrech!


01.04.2016

Velké události potřebují velké jeviště. A to se firmě ADLER zrovna naskytlo při příležitosti světového veletrhu oken Fensterbau Frontale v Norimberku, neboť tento výrobce laků má skutečně co převratného prezentovat: novou technologii SH-Technology©, přímo z vývojové laboratoře rakouské výrobní firmy laků ADLER. SH znamená „selbstheilend“ neboli „samoopravný“, protože díky této inovaci je možné skoncovat s veškerým odlupováním nátěrů, puchýři a jinými následky poškození nalakovaného povrchu.

 

„Naším záměrem bylo představit tuto novinku jako budoucnost nátěrů dřevěných oken v březnu na veletrhu“ dodává hrdě Richard Mölk, obchodní ředitel divize oken/dřevovýroby. Jeho kolegové Rudolf Kamaun a kolektiv z oddělení vývoje, zkoumají již řadu let tuto SH-Technology©, kterou již také přihlásili k získání patentu.

 

Jedná se přitom o maličké mikro kapsle, které jsou v laku obsaženy. „Člověk si může tyto mikro kapsle představit jako takový balónek naplněný vodou. Pokud dojde k poškození povrchu, například v důsledku krupobití, kapsle se zlomí a obsah vyteče“, vysvětluje Rudolf Kamaun.

 

To zní jednoduše a pro výrobce oken a koncové zákazníky to také tak je. Ale co vše za tímto perfektním výsledným povrchem stojí, je velice složité. Když dojde k porušení povrchu, začíná teprve ta správná „show“! Obsah těchto mikro kapslí, který se z velké části skládá z obnovitelných surovin, zatmelí vzniklé defekty a spolehlivě zabrání následným poškozením: žádné úniky extraktivních látek ze dřeva, žádné oloupávání nátěru ani tvorba puchýřků.

 

Prozatím jsme vyvinuli toto plnidlo s využitím SH-technologie pouze pro krycí lakovací systémy, ale dalším krokem budou lazurové systémy“, nastiňuje Kamaun budoucnost.

Zum ADLER Online-Shop: