Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Barevné trendy pro rok 2013

ADLER a designérka v oblasti barev Daniela Späth prozrazují trendy pro rok 2013.


23.01.2013

Paní Späth, jste designérkou v oblasti barev. Co Vás na tomto povolání fascinuje a existuje něco speciálního, co máte v rámci svého povolání obzvlášť v oblibě?

Jako designérka v oblasti barev se přímo podílím na utváření okolního prostředí. Mohu spolupracovat na realizaci určitých vizí a utvářet tak budoucnost. Zařizování nových interiérů je zcela zvláštní privilegium. Speciálně mne zajímá zejména psychologie barev. Tomuto oboru se neustále věnuji a psychologii a symboliku barev vyučuji v rámci různých vzdělávacích institucí.  

 

Jste skutečná specialistka na barevné trendy. Prozradíte nám co bude v módě v roce 2013? 

Hlavním tématem pro rok 2013 je kombinování nejrůznějších materiálů a stylů. Pozornost je věnována neobvyklým povrchovým úpravám. Barvy se vědomě užívají tak, aby mohly být zdůrazněny určité akcenty, Neobvyklé umělecké techniky, hra se světlem nebo originální designové nápady definují letošní hravé ztvárnění povrchových úprav. 

 

A jaké jsou trendy pro exteriér, na fasádách apod.?

Fasády budou světlejší a pastelovější, aniž by působily příliš sladce. Červenou definitivně vystřídá žlutá se všemi svými modifikacemi: od zářivé „schönbrunnské“ žluté přes zlatobéžovou k ušlechtilým vanilkovým odstínům.  

 

Na co se mají v tomto ohledu zaměřit malíři?

Malíři mají příležitost nabízet neobvyklé umělecké techniky. V rámci interiérů bude kladen důraz na vyjádření vlastní identity. Individualita a exklusivita se u zákazníků těší velké oblibě. 

 

Které barvy a barevné kombinace jsou pro rok 2013 tzv. “out“?

Pokud by měla být nějaká barva zapovězena, tak vše v monotónní bílé a trudomyslné šedé. Barvy jako vyjádření osobitosti jsou hlavním znakem uměleckého ztvárnění tohoto roku. Privátní prostor slouží jako oáza a místo odpočinku s cílem uvolnit se od pracovního vypětí. V profesním prostředí se ztvárnění prostoru využívá v hojné míře k podpoře pracovního výkonu a vytvoření ideálních pracovních podmínek. Individuální poradenství je důležitější než kdykoli předtím.

 

Jak může výrobce laků a barev podpořit řemeslníky?  

Firma ADLER nabízí řadu možností dalšího vzdělávání v souvislosti s informacemi o nových produktech a zároveň kurzy na téma nových uměleckých technik. Účastníci obdrží fundované základní znalosti za účelem poskytování profesionálního poradenství zákazníkům. 

Doporučuji rovněž sledovat aktuální trendy na veletrzích, v odborných časopisech, jakož i v pasážích velkých nákupních center.

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: