Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Efekt betonu KROK ZA KROKEM

Beton jako materiál postupně proniká do designu obytných částí domů. Ať už při použití na interiérové stěny, stoly nebo příslušenství: beton působí prostě, elegantně a ušlechtile. Na charakteristický vzhled této suroviny se stále více zaměřují také tesaři, truhláři nebo výrobci nábytku. A nemusí kvůli tomu nosit žádné pytle s betonem a házet ho do míchaček. Vše, co proto potřebujete, je běžná výbava pro lakování, špachtli – a vhodný produkt od firmy ADLER. Tento rakouský výrobce laků totiž vyvinul lak s efektem betonu, který umožní, aby dřevo vypadalo jako beton. Naprosto rychle, snadno a nápaditě.


14.08.2015

Vývojový technik firmy ADLER Dominik Schwaiger Vám ukáže krok za krokem, jak vytvoříte zdánlivě skutečně vypadající betonový vzhled povrchu

KROK 1 - PŘÍPRAVA

Obzvlášť důležitá je pro betonový efekt samotná příprava produktu: Pečlivě promíchejte lak ADLER Betoneffekt ručně pomocí míchacího dřívka ADLER. V žádném případě nepoužívejte elektrický míchač nebo podobné přístroje.

KROK 2 – ROZETŘENÍ LAKU ADLER BETONOVÝ EFEKT

Nyní můžete zasáhnout do barvy. Pro tento příklad jsme vybrali lak ADLER betonový efekt v odstínu Daiquiri. Nanášejte omítkový základ pomocí stěrky z nerezové oceli. Klidně aplikujte nepravidelně křížem krážem – to vytvoří charakteristickou strukturu, která teprve působí věrohodně jako beton. Zda vytvoříte hrubé stopy nebo jemné přechody, záleží zcela na Vašem vkusu. Stejně tak můžete míchat různé barvy mezi sebou způsobem mokrý na mokré, abyste dosáhli obzvláště zajímavého efektu povrchu. Poté by mělo dílo schnout přes noc.

KROK 3 - BROUŠENÍ

Nyní obruste povrch brusným papírem zrnitosti 80. Tím vyhladíte hrubý povrch a propůjčíte svému trendovému nábytku také jemnost na pohmat jako u pravého betonu. I zde můžete vytvářet kombinováním růžné intenzity broušení individuální jedinečný vzhled povrchů dle Vašich představ.

KROK 4 – PŘELAKOVÁNÍ

Nyní je čas pro transparentní ochrannou vrstvu: Nalakujte výsledné dílo světlostálým lakem na dřevo ADLER s obsahem co nejnižšího stupně lesku. Doporučujeme produkt ADLER PUR-Antiscratch G5, tím docílíte obzvláště robustního dojmu povrchu – přesně takového, jaký se od betonu očekává.

VÝSLEDEK

Máme pro Vás první beton z plechovky: Lakovací systémy ADLER s efekty mohou být použity pro nejrůznější účely – od jednotlivých kusů designového nábytku přes speciální čela kuchyňských linek nebo jako nátěry na skříně a stoly až po použití na interiérové dveře. Nový lak ADLER betonový efekt je k dispozici v pěti standardních barvách - od téměř černé "Cuba Libre" přes tři odstíny šedé "Caipirinha", "Daiquiri" a "White Lady" až po červeno-hnědou "Bahama Mama". Zkuste to!

POUŽITÉ PRODUKTY ADLER

ADLER Betoneffekt, Farbton Daiquiri

ADLER PUR-Antiscratch G5

ADLER profi-příslušenství: ADLER míchací dřívko, Abranet Exzenterschleifpapier, zrnitosti 80, Kremlin Spritzpistole GM22 HPA

Zum ADLER Online-Shop: