Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Efekt starých horských chalup ve vašem interiéru

Sluncem opálené staré dřevo má svůj jedinečný charakter.

Vlivem povětrnostních podmínek je propůjčován dřevěným horským chalupám, zemědělským usedlostem a stodolám zajímavý vzhled. Vytváří se tak výrazný efekt s neobvyklými odstíny.

 


09.06.2017

Vzhled starého dřeva vypadá báječně také v interiéru a to například u tradičního dětského pokoje, rustikální světnice nebo v prostředí moderní kuchyně. Nejlepší na tom všem je, že díky novému mořidlu na jehličnaté dřevo Arova Aqua-Alpin Trend od firmy ADLER dokáží truhláři a tesaři vytvořit tento efekt starých horských chalup ve vašem interiéru prakticky do druhého dne.

 

Odborník firmy ADLER Stefan Oberladstätter vám v následujících rádcích ukáže, jak lze tohoto efektu dosáhnout krok za krokem:

 

Krok 1: Kartáčování

Nejlepšího efektu dosáhnete na intenzivně nakartáčovaném smrkovém dřevě nebo na kvalitní smrkové dýze. Dřevo kartáčujte silně – nejlépe strojově – nebo pevným ocelovým kartáčem, aby byly tvrdé letokruhy dobře vypracovány a mohli jste díky tomu dosáhnout osobitého vzhledu dřeva.

 

Krok 2: Broušení

Lehce opracujte nakartáčované dřevo jemným brusem zrnitosti 100, aby se povrch trochu zahladil. Brusný prach pečlivě odstraňte.

 

Krok 3: Stříkání a zpracování laku

Lak nanášejte s dostatečnou sytostí pomocí stříkací pistole ze dvou stran způsobem mokrý na mokré ve směru vláken dřeva – nanášené množství činí cca. 150 až 200 g/m2. Bezprostředně poté lak pečlivě zpracujte pomocí jemného štětce nebo jemným kartáčem podélně i příčně ve směru vláken. Alternativou může být nanést lak přímo natíráním. V tomto případě zapracujte mořidlo do dřeva jemným štětcem též ve směru vláken.

 

Krok 4: Základový nátěr

Pro základový nátěr můžete využít jak vodou ředitelné, tak rozpouštědlové laky. Po uplynutí doby schnutí 6 h (pro vodou ředitelné laky) a 12 hodin (rozpouštědlové laky) nebo nejlépe přes noc, můžete nanést první vrstvu krycího laku. Stefan Oberladstätter doporučuje použít jako krycí lak matný PUR lak ADLER Pur-Naturmatt nebo ADLER PUR-Antiscratch HQ G5. Pro dosažení světlejších barevných odstínů byste měli zvolit některý světlostálý krycí lak, jako např. ADLER Legnopur nebo ADLER Aqua-Resist, abyste zafixovali výsledný odstín nalakovaného dřeva.

 

Krok 5: Mezibrus a krycí nátěr

Pokud je základový lak zaschlý na povrchu, opatrně povrch zabruste podél letokruhů pomocí brusné houby zrnitostí 220 a pak aplikujte krycí nátěr.

 

Vzhled horských chalup v interiérech

A máte to hotovo! Trendový efekt starých horských chalup je i ve vašem interiéru! Nátěr Arova Aqua-Alpin Trend se dokonale postará o rustikální, výrazný vzhled, který je ještě podtržen přirozeným povrchem kartáčovaného smrkového dřeva.

 

Barevné odstíny

Arova Aqua-Alpin Trend je dostupný v 8 různých standartních barevných odstínech od světlého Hansi a Heidi až po tmavé Franz a Hias. Všechny odstíny jsou mezi sebou mísitelné a mohou být zesvětleny bezbarvou variantou Arova Aqua-Alpin Trend Farblos.

 

Použité produkty

ADLER Arova Aqua-Alpin Trend v odstínu Sepp

ADLER Pur-Naturmatt

ADLER PUR Härter PUR tvrdidlo

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: