Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

„HAMAM“ na okna

Stavitel oken Döpfner sází na Dynflow a laky firmy ADLER, které jsou speciálně uzpůsobeny tomuto zařízení.


30.11.2011

Vy jste ještě nikdy neslyšeli o lakovacím zařízení Dynflow? „V podstatě si to musíte představit jako parní lázeň na okna“, vysvětluje Mario Döpfner, který řídí v rodinné firmě výrobu oken Döpfner. Rozhodnutí se pro tento „Hamam na okna“ bylo z jeho hlediska správné: perfektní povrch se již nemusí stříkat, obzvlášť když se speciálně vyvinuté laky firmy ADLER postarají v zařízení Dynflow o správnou parní lázeň: silná vrstva lazury Dynflow a lak na okna Dynflow.

 

HODINA ZRODU

 

„Již čtyři roky máme na zřeteli zařízení Dynflow, ale vždycky jsme se ho obávali, neboť změna barvy, příp. výrobku pro různé zakázky je s tímto zařízením velice nákladná na peníze a čas“, vzpomíná Mario Döpfner na začátek procesu přestavby. „V té době jsme už sami měli tři různé bezbarvé laky. Ale pak jsme viděli na výstavě Fensterbau 2010 novou barevnou Stilo-kartu firmy ADLER. Na jejím základě jsme s firmou ADLER vypracovali vlastní, redukovanou a zcela harmonickou barevnou kartu a to byla hodina zrodu naší Ligna Garant.“ U jednoho zařízení to ale u firmy Döpfner neskončilo. Tajemství úspěchu je, že byla pořízena hned dvě zařízení. Teď lakuje jedno zařízení Dynflow bezbarvým lakem a druhé bílým. To šetří čas na předělání a to umožňuje perfektně organizovaný průběh nanášení ochranné vrstvy. Tak obě zařízení zvládnou 70 až 80 procent všech oken celkové výroby. Malý zbytek jiných barevných krycích laků zůstává na manuální práci ve stříkací kabině. 

 

PERFEKTNÍ FINIŠ

 

„Se 70, 80 procenty se obě zařízení ohromně vyplatila. Tak můžeme také dva zaměstnance použít někde jinde, na mnohem hodnotnějším pracovním místě, kde už také nebudou vystaveni prachu z lakování“, těší se Döpfner. Lak totiž zůstane natrvalo v zařízení, to znamená čistý vzduch a ztráta laku se rovná nule. „Ale nejlepší na tom je, že výsledek stříkání je jednoduše fenomenální“, říká nadšeně Döpfner. Zařízení Dynflow toho dosáhne tím, že  lak nestříká lokálně, ale rozprašuje ho quasi v celém zařízení. „Vždycky říkám, že Dynflow vytváří klima, v němž nevládne vlhkost vzduchu, ale „vlhkost barev“, říká Mario Döpfner. „Lakujeme tak s velkým množstvím laku, a přesto máme méně ztrát. Společně s laky od firmy ADLER, které byly vyvinuty speciálně pro zařízení Dynflow, je konečná úprava  perfektní!“

 

Zjistěte si více o výrobcích na okna od firmy ADLER.

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: