Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Investice do ochrany životního prostředí se vždy vyplatí: společnost ADLER opět výrazně snižuje emise

Vznášet se nad krajinou ve větrných výšinách: Pro orla neexistuje nic krásnějšího než kroužit ve výšce v průzračném horském vzduchu. Proto je jasné, že společnost ADLER-Werk sídlící v Tyrolském městě Schwaz je již od 80. let průkopníkem v oblasti ochrany životního prostředí a čistoty vzduchu, do které také nepřetržitě investuje. To dokládá i poslední výrazné snížení emisí CO2 a výparů rozpouštědel.


14.01.2011

Vznášet se nad krajinou ve větrných výšinách: Pro orla neexistuje nic krásnějšího než kroužit ve výšce v průzračném horském vzduchu. Proto je jasné, že společnost ADLER-Werk sídlící v Tyrolském městě Schwaz je již od 80. let průkopníkem v oblasti ochrany životního prostředí a čistoty vzduchu. Přední rakouský výrobce barev a laků průběžně investuje značné finanční prostředky, aby byl i v oblasti ochrany životního prostředí vždy o krok napřed. To dokládá i poslední výrazné snížení emisí CO2 a výparů rozpouštědel, kterého se společnosti ADLER podařilo dosáhnout.

VZDUCH JE ČISTÝ

Účastí v programu organizovaném v souvislosti s nařízením o obalech se společnosti ADLER podařilo dosáhnout cenného přínosu v oblasti ochrany klimatu, a to snížením emisí CO2 na hodnoty, které mluví samy za sebe: Jen v roce 2009 byly emise CO2 sníženy o 470 tun, což je číslo uvedené v osvědčeních o ochraně klimatu, kterými se společnost může chlubit . Je to takové množství, jaké by osobní automobil vypustil do vzduchu při ujetí tří milionů kilometrů.

V souvislosti s vydáním nařízení o obalech se v celém Rakousku provádí sběr obalových materiálů, které se předávají k recyklaci, při které se současně zužitkovává vznikající teplo. Cílem tohoto programu je dosažení úspor primárních surovin a energetických zdrojů a v konečném důsledku i výše uvedené snížení emisí škodlivých skleníkových plynů.

NOVÁ ZAŘÍZENÍ, ČERSTVÝ VZDUCH

Navíc společnost ADLER investovala do nových, moderních výrobních zařízení, aby od samotného počátku produkovala méně plynných zplodin. Díky dvěma novým kotlům pro rozpouštění vosku se již do okolního ovzduší nedostává téměř žádný odpadní vzduch obsahující výpary rozpouštědel. Namísto toho je tento vzduch odváděn do přídavné katalytické spalovny, kde se tato rozpouštědla spalují. K tomuto systému je připojeno také mnoho stávajících zařízení. Energie, která při spalování vzniká, se pak využívá k vytápění závodu, čímž se navíc dosahuje úspor elektrického proudu a plynu. Díky tomuto opatření se do okolního prostředí vypouští o čtyři tuny méně rozpouštědel, což potvrzují i úřední měření.

 

 

Více informací týkajících se tématu životního prostředí a ekologie ve společnosti ADLER ...

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: