Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Kdo má hlavu, ten si ji chrání

Umělečtí řemeslníci z Grödnu v Itálii mají vlastní hlavu. Tu nelze přehlédnout. Návštěvníky v Grödnerském údolí přivítá symbol zdejší jednoty, kterým je i přes svébytnost a samostatnost dané oblasti obří dřevěná hlava sestavená z 50 samostatných dílů. Umělecké dílo vzniklo v rámci projektu „Movemënt“ uvnitř uměleckého seskupení Unika. A kdo má chytrou hlavu, ten si ji chrání - v tomto případě pomocí oleje Pullex Holzöl firmy ADLER.


08.01.2015

Před 20 lety se dali v Grödnu dohromady řezbáři, natěrači, zlatníci a dekoratéři a vytvořili umělecké seskupení Unika. Od té doby zrealizovali činorodí členové tohoto seskupení řadu zajímavých projektů. Vrcholem je každoročně pořádaný veletrh soch, kde jsou prezentována jedinečná ručně vyřezávaná umělecká díla. Vše skutečné unikáty. „Vyjadřují tvůrčí sílu a sochařský talent jednotlivých umělců“, dočtete se na webových stránkách seskupení www.unika.org.

 

Vždy v pohybu

Obdivuhodná je síla spojenectví těchto Italů: Členové Uniky vytvořili 25 soch horolezeckých legend v životní velikosti. Rovněž jásající fanoušky, kteří oživí tribunu na každé akci. A samozřejmě obří dřevěnou hlavu: Každý jednotlivý díl z 50 byl vyhotoven jiným umělcem a poté bylo vše složeno jako obrovské trojrozměrné puzzle. Středem pozornosti je základní životní princip pohybu - jak naznačuje název „Movemënt“. Pohyb zde není brán pouze jako duševní hybnost, činorodost, ale je vyjádřen i možností reálně umístit dřevěnou hlavu na různých místech. Hlava zve návštěvníky na různé akce a veletrhy, láká na vrchol hory turisty, odráží se v jezeře nebo tráví svůj vzácný volný čas jako vývěsní štít před uměleckou galerií Unika ve Svatém Ulrichu. Je jasné, že tato chytrá hlava potřebuje při své vytíženosti řádnou "ochranu proti slunečnímu záření": „Zhruba před rokem a půl byla proto dřevěná hlava natřena olejem ADLER Pullex Holzöl“, sděluje Heidi Bonamico z partnerské italské firmy Nordwal: Díky tomu bude ještě mnoho let na různých místech přitahovat pozornost svojí elegancí a krásou a vyjadřovat tvůrčí schopnosti grödnerských mistrů.

 

K produktovému katalogu: ADLER Ochrana dřeva venku

Zum ADLER Online-Shop: