Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Naolejovat parketové nebo dřevěné podlahy

Jako přirozená alternativa k zapečetění dřevěné podlahy lakem se nabízí zušlechtění parketové nebo dřevěné podlahy oleji Legno. Dřevěný povrch v interiéru je tak chráněn do hloubky pronikajícím olejem před denní zátěží, špínou, skvrnami a poškrábáním.


08.03.2012

Dřevo žije, dýchá a hřeje na duši. Je ideální pro zdravé klima v místnosti a příjemnou atmosféru bydlení, v níž člověk nalezne klid a uvolnění. Firmě ADLER leží velice na srdci ochrana dřeva a péče o krásu dřeva. Naolejování Vaší parketové podlahy je s novou paletou Legno hračkou. 

 

Krok 1 - broušení

Postarejte se o to, aby byla Vaše parketová podlaha rovnoměrně obroušena, zbavena prachu a čistá. Chyby při broušení mohou vést k nehezkým a nepravidelným výsledkům při  barvení (optimálně: 1-kotoučový brusný stroj, zrnitost 150)

 

Krok 2 - Legno Color

Před prvním nanesením Legno-Color promíchejte. Následně jej naneste v tenké vrstvě a rovnoměrně pomocí kartáče na podlahu nebo válce. Začněte v rozích, příp. v nejvzdálenějším místě a pracujte vždy směrem k východu.  

 

Krok 3 – odstranit přebytek

Přebytek pečlivě odstraňte bavlněným hadříkem a podobně. Zabráníte tak nehezkým, lesklým skvrnám. Následně pak nechejte podlahu schnout přes noc při dobrém větrání.  

 

Tip odborníka: 

Rozdělte si velké plochy na menší úseky, které budete zpracovávat. Tím se může zabránit předčasnému zaschnutí oleje. 

 

V případě potřeby – druhý nátěr Legno Color

Abyste docílili intenzivnější barvy, zopakujte nátěr s Legno-Color.

 

Krok 4 – olej Legno

Na závěr naneste olej Legno nebo olej s tvrdou pryskyřicí rovnoměrně pomocí válce. To zintenzivní barvu Legno-Color. Po době schnutí 16 hodin lze již povrch lehce zatížit. Plnou zátěž lze použít asi po týdnu. Dopřejte Vaší podlaze tento čas, než na ni umístíte nábytek nebo koberce. 

 

Péče:

Na osvěžení doporučujeme každoroční péči přípravkem Legno-Pflegeöl (ošetřující olej).

 

Použité výrobky:

ADLER Legno-Color

ADLER Legno-Öl

ADLER Legno-Hartwachsöl

ADLER Legno-Pflegeöl

 

K uživatelskému videu Renovovat parketovou podlahu olejem Legno

Zum ADLER Online-Shop: