Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Odstranění pryskyřice pomocí rozpouštědla

Jehličnatá dřeva jako borovice nebo borovice limba obsahují hodně pryskyřice. Sice to pěkně voní, avšak při povrchové úpravě to působí...

Jehličnatá dřeva jako borovice nebo borovice limba obsahují hodně pryskyřice. Sice to pěkně voní, avšak při povrchové úpravě to působí problémy: Skvrnitou kresbu namoření, zpomalené schnutí nebo narušení roztékání a přilnavosti laku.

 

Aby se tomu zabránilo, musíte před začátkem povrchové úpravy odstranit pryskyřici. Na to existuje řada postupů. Seznamte se zde s oběma nejúspěšnějšími:

ROZTOK NA ODSTRANĚNÍ PRYSKYŘICE S OBSAHEM ROZPOUŠTĚDLA:

Správný roztok na odstranění pryskyřice: Nitroředidlo ADLER

JAK NA TO:

Pečlivě vybruste dřevo zrnitostí 120 ve směru vláken a odstraňte prach z broušení.

 

Nyní můžete štětcem nebo dostatečně nasáknutým hadrem vydatně nanést a rozetřít nitroředidlo ADLER. Po minutě až dvou odstraňte zbývající tekutinu čistým hadrem.

 

U větších předmětů lze také nitroředidlo ADLER nastříkat na plochu, z níž se má odstranit pryskyřice.

 

Pak nechejte schnout ještě přibližně tři hodiny při pokojové teplotě. Po lehkém vyhlazovacím broušení zrnitostí 120 až 150 bude výsledek perfektní!

TIPY:

  • Zajistěte dobré větrání místnosti!
  • Po odstranění pryskyřice bruste opatrně, protože pryskyřici je možné odstranit pouze do hloubky přibližně 0,5 mm.
  • Vlivem tepla nebo slunečního záření na dřevo může pryskyřice opět začít prolínat z hlubších vrstev. Proto proveďte povrchovou úpravu plochy, z níž byla odstraněna pryskyřice, do jednoho až dvou dnů.
  • Roztok na odstranění pryskyřice použijte vždy pouze jednou, jinak nedosáhnete dobrého výsledku.

Dodržujte pokyny, relevantní pro bezpečnost, v bezpečnostním listu pro nitroředidlo ADLER 80001!

Zum ADLER Online-Shop: