Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Povrchové efekty na nábytku: Mramorový efekt

Vdechněte zvláštním kusům nábytku atmosféru Středomoří....

Touto technikou lakování můžete na svých plochách vytvořit typický mramorový vzhled. Vedle chladných barevných odstínů jsou vhodné i teplé barvy, které se hodí zejména do obytných prostor.

PODKLAD:

Pro lakování s efektem středomořského mramoru se hodí všechny nosné podklady, jako např. přebroušené desky potažené fólií, vyplněné desky MDF i podýhované dřevotřískové desky opatřené základním nátěrem.

PRACOVNÍ POSTUP:

  1. Nanesení stříkáním produktu ADLER Pigmopur v převládajícím barevném odstínu.
  2. Po schnutí cca 24 hodin se místně mírně nanese stříkáním produkt ADLER Pigmopur (bez přidání tvrdidla, avšak zředěný v poměru 1:1 ředidlem ADLER DD-Verdünnung 80019) ve vhodném doplňkovém barevném odstínu.
  3. Následně  se na celou plochu nanese ředidlo ADLER DD-Verdünnung 80019 - buď pohárkovou pistolí nebo přírodní houbou. (Poznámka: Nové a tvrdé přírodní houby se nejprve musí prohníst doměkka ve vlažné vodě).
  4. Několikerým místním vytlačením přírodní houby, nasáknuté ředidlem ADLER DD-Verdünnung 80019, se vytvoří požadovaný efekt (mramorování).
  5. Je-li to žádoucí, lze do ještě mokré plochy tence nanést mlhu zlaté pasty ADLER Goldpaste 90899 (zředěnou 1:1 ředidlem ADLER DD-Verdünnung 80019).
  6. Po době schnutí nejméně cca 1 hodina se plochy PUR lakem bez nitrocelulózy, jako např. ADLER Legnopur nebo ADLER Pigmotop přelakují.

DALŠÍ EFEKTY:

Lakování s patrnými tahy štětce - selský styl, antický charakter

 

Více efektů a nápadů pro kreativní utváření nábytku a jiných dřevěných ploch a vhodné laky a skladby povrchové úpravy značky ADLER najdete v naší brožuře Efektové laky.

Popis Velikost Formát
Brožura Efektové laky 5.9 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: