Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Přirozené ano, nechráněné ne: různé povrchy v testu firmy ADLER

Přirozené dřevěné povrchy jsou TÍM bytovým trendem. Často ale plánovači, výrobci nebo stavitelé dávají mezi přirozené a neošetřené, nenalakované dřevo rovnítko. To, že to nemusí být ve smyslu takového výrobce laků jako je ADLER, je nasnadě. To, že to ale není ani ve smyslu výsledku a zákazníků, prokázal fotograficky dokumentovaný test z každodenního života, který před nedávnem firma ADLER-Werk Lackfabrik zveřejnila v jedné brožuře. Test ukazuje: přirozenosti lze dosáhnout i bez toho, aniž by bylo nutné se zříci ochrany. Aplikační technici firmy ADLER testovali, jak reagují různě ošetřené dřevěné povrchy na každodenní zátěž. Výsledek: chráněné dřevo zůstane déle hezké, a přesto může vypadat jako neošetřené. To je opravdová trvalost a myšlení chránící přírodní zdroje.


10.09.2013

NEOŠETŘENÉ DŘEVĚNÉ POVRCHY V TESTU

Je jedno, zda je to víno, káva, coca-cola nebo olej: neošetřené dřevo je tomu všemu bez ochrany vydáno napospas. Tekutiny a špína ihned pronikají do dřeva a vzniklé skvrny se již nedají odstranit; jedině, že člověk sáhne po brusce. Ale i to je – třeba u tenkého dýhování – možné jen velice omezeně. K tomu se přidává ještě to, že neošetřené dřevo časem zežloutne a zešedne.

NAOLEJOVANÉ A NAVOSKOVANÉ POVRCHY V TESTU

Oleje a vosky značky ADLER Legno-Schiene chrání dřevěné povrchy velice přirozeným způsobem – ovšem jen podmíněně. Oleje proniknou hluboko do dřeva, zvýrazní jeho barvu a žilkování a póry přitom zůstanou otevřené. To vypadá hezky, ale vede to k tomu, že dřevo ještě stále zachytává malé množství znečištění. Přednost: takové malé skvrny lze místně obrousit a jednoduše znova naolejovat. Je nutno myslet i na to, že naolejované a navoskované povrchy se musí pravidelně ošetřovat, aby zůstaly trvale tak hezké.

LAKOVANÉ DŘEVĚNÉ POVRCHY V TESTU

Lakované dřevěné povrchy jsou nejpraktičtějším řešením právě u nábytku, který je vystaven intenzivní zátěži. Lak poskytuje optimální ochranu. Dosud ale bylo těžké zachovat u lakování matný charakter a přirozenou optiku a haptiku dřeva. S lakem s přirozeným efektem jako je nový výrobek ADLER PUR-Naturmatt se to ale podaří tak dobře, že dokonce truhláři považují nalakované dřevo za přirozené. Teprve, když člověk na něm rozlije první sklenku červeného vína, tak ví, v čem je přednost lakovaného nábytku: žádné skvrny, žádné zežloutnutí  – po mnoho, mnoho let. 

 

Ke katalogu s výrobky: ADLER laky na nábytek

K tiskovému prohlášení: ADLER PUR-Naturmatt – Přirozenost a ochrana v jednom

Zum ADLER Online-Shop: