Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Q10: Další krok v postupném vývoji laků na okna vyráběných společností ADLER

Od přelomu roku se ve "všech stříkacích linkách" používá lak na okna ADLER zcela nové kvality: je jím akrylový lak k nanášení stříkáním Q10. Používá jej výrobce oken Josko sídlící v hornorakouském Kopfingu stejně jako společnost Rieder KG sídlící v tyrolském Zillertalu. A všichni jsou stejného názoru: přechod se vyplatil.


07.02.2011

Od přelomu roku se ve "všech stříkacích linkách" používá lak na okna ADLER zcela nové kvality: Akrylový lak Q10 k nanášení stříkáním. Používá jej výrobce oken Josko sídlící v hornorakouském Kopfingu stejně jako společnost Rieder KG sídlící v tyrolském Zillertalu. A všichni jsou stejného názoru: přechod se vyplatil. Podařilo se dosáhnout optimální kvality, což se ovšem očekává u každého nového produktu, který společnost ADLER uvádí na trh. Navíc se zjednodušilo zpracování, čímž se dosáhlo dalšího snížení nákladů.

Q10 - ROZHODNUTÍ PRO NOVOU KVALITU

"Pro přechod k používání laku ADLER Q10 jsme se rozhodli proto, že tento produkt umožňuje rychlejší vytvrzování i další zpracování", říká Josef Reisinger, vedoucí výrobního provozu u společnosti Josko. Tento výrobce začal nový lak používat již konce roku 2010. "Již po několika pokusech jsme se přesvědčili o tom, že se jedná o významný krok k dalšímu zvýšení kvality". Také pro Rolanda Eberhartera, mistra v provozu na výrobu oken společnosti Rieder, znamenala zlepšená kvalita rozhodující důvod při rozhodování o přechodu z produktu ADLER E-Statik na nový lak Q10. "Existuje ovšem ještě jeden příjemný vedlejší účinek", říká pan Eberharter. "Šetříme finanční hotovost. A to nejen proto, že lak Q10 rychle schne, má lepší stohovatelnost a umožňuje rychlejší další zpracování dílů. Úspor času a peněz dosahujeme také tím, že akrylový stříkací lak má lepší kvalitu i z hlediska plnivosti."

TECHNOLOGIE ZPRACOVÁNÍ URČENÁ PRO PROFESIONÁLY

Přijetí rozhodnutí o přechodu na nový lak bylo u obou firem snadné také proto, že nebyly potřebné žádné větší změny vstřikovací linky. Zatímco firma Rieder jednoduše spotřebovala zbývající dosud používaný lak řady E-Statik a plynule přešla k používání laku Q10, u firmy Josko si přechod vyžádal mírnou modifikaci stávající technologie. "Rozsáhlejší přestavba zařízení však nebyla nutná, malá změna byla provedena pouze v oblasti recyklace laku", říká Josef Reisinger. "S čerpadly nebo pistolemi nemáme vůbec žádné problémy." Přechod na lak Q10 se vyplatí zejména tehdy, je-li povrchy tu a tam nutno opravovat ručně pomocí lakýrnické stříkací pistole. Je tomu tak proto, že při použití v ruční stříkací pistoli již lak není nutno dodatečně zahušťovat.

Právě dobrá zpracovatelnost v provozech průmyslových výrobců byla deklarovaným cílem výzkumné laboratoře společnosti ADLER, ve které byl lak Q10 vyvíjen. "Velcí výrobci si přáli dosažení kratších časů schnutí. Ty se nám skutečně podařilo zkrátit o 30 procent", říká dr. Peter Hoernes, který u společnosti ADLER zastává funkci vedoucího oddělení vývoje laků na okna. "Přitom jsme se museli vypořádat s náročným úkolem, který spočíval v zachování dosavadní dobré odolnosti proti vodě, izolační schopnosti a stohovatelnosti. Mnoho faktorů se nám nakonec podařilo dokonce zlepšit", vysvětluje dr. Hoernes. Toto platí nejen pro uvedený akrylový stříkací lak Q10 nýbrž také pro silnovrstvou lazuru vyráběnou v kvalitě Q10, která bude uvedena na trh na jaře roku 2011.

ÚTULNOST VLASTNÍHO DOMOVA

Všechny tyto přednosti se nakonec projeví i u koncového zákazníka. Lak Q10 dodává dřevěným oknům ještě přirozenější vzhled. Jeho povrch je přitom hedvábně matný i na omak. "Dokonce i montéři na staveništi si ihned všimli, že se okno bere lépe do ruky", vypráví pan Eberharter z firmy Rieder. Pro všechny, kdo se rozhodli mít ve svém domově nejpřirozenější ze všech materiálů, je to dobrý pocit - neboť právě při hmatovém vjemu záleží na povrchové úpravě nejvíce. Osvědčená kvalita produktů ADLER ve spojení s maximální životností je přitom samozřejmostí.

 

 

Další informace o produktech ADLER pro povrchovou úpravu oken...

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: