Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Rough & Colour: Povrchy z trojrozměrné dýhy činí z nábytku zážitek vnímaný všemi smysly

Dýhy v trojrozměrném provedení otevírají zcela nové možnosti ztvárnění povrchů, které dosud byly představitelné pouze u nábytku z masivního dřeva. Není tedy divu, že dýhy řady "Rough" učinily dojem i na Německou radu pro design a byly zvoleny trendem roku 2011. Ve spolupráci s profesionály ze společnosti ADLER působícími v oboru povrchové úpravy vyvinula společnost ROHOL řadu různých složení, pomocí kterých lze dokonale uplatnit přednosti trojrozměrných dýh. Tato řada se jmenuje "Rough & Colour".


10.03.2011

ŽHAVÁ NOVINKA: 3D U VÁS DOMA

Ne, nejedná se o film Avatar ani o nejnovější trojrozměrný televizor, avšak princip je stejný: To, co dobře vypadá, by mělo být dobře vnímatelné i hmatem. Nejušlechtilejší ze všech pocitově vnímaných ztvárnění přitom nemusí být vždy ploché a hladké, neboť někdy smí být příznivě vnímané dění či provedení i poněkud drsnější - nejen v kině, nýbrž i tehdy, jedná-li se o nábytek. Ten, kdo hledá skříně a postele s působivým vzhledem, se proto obrátí na firmu ROHOL sídlící v Rosenau, odkud pocházejí dýhy vyráběné v dosud nevídaných rozměrech, které se stále výrazněji prosazují. Povrchy z trojrozměrné dýhy činí z nábytku zážitek vnímaný všemi smysly.

DÝHY ŘADY ROUGH A WAVE

Dýhy v trojrozměrném provedení otevírají zcela nové možnosti ztvárnění povrchů, které dosud byly představitelné pouze u nábytku z masivního dřeva. Není tedy divu, že dýhy ROHOL řady "Rough" učinily dojem i na Německou radu pro design a byly zvoleny trendem roku 2011. Odůvodnění: "Díky novým, reliéfovým dýhám řady Rough a Wave získávají povrchy výrobků vzhled skutečného dřeva. Tato povrchová úprava rozšiřuje možnosti senzorického vnímání materiálu. Povrch připomíná surová prkna z pilařského závodu a propůjčuje dýze nový, třetí rozměr, který byl dosud vyhrazen pouze pro masivní dřevěné materiály."

Režiséři společnosti Rohol ztvárňují dvě různá pojetí: Dýhy se totiž dodávají ve verzích "Rough", tedy se surovým vzhledem po zpracování pilou, a "Wave", tedy se vzhledem ohoblovaných prken. Hlavními představiteli jsou americký ořech, evropský dub, buk, modřín a bříza.

ŘADA ROUGH & COLOUR PRO DRSNÁ DESIGNERSKÁ SRDCE

Je jasné, že povrch nového druhu potřebuje také jedinečnou povrchovou úpravu. V současnosti již však existují téměř neomezené možnosti jeho ztvárnění. Proto společnost ROHOL ve spolupráci s profesionály ze společnosti ADLER působícími v oboru povrchové úpravy vyvinula řadu různých složení, pomocí kterých lze dokonale uplatnit přednosti trojrozměrných dýh. Tato řada se jmenuje "Rough & Colour". Umožňuje dosažení mnoha neobyčejných efektů díky dokonalé souhře povrchu dýhy a naneseného povlaku. Množství kombinací různých dýh a barev je téměř neomezené a může být plně přizpůsobeno individuálním potřebám a přáním zákazníků.

To může být obzvláště přitažlivé pro interiérové architekty a pro návrháře a výrobce nábytku. Ti všichni totiž chtějí mít možnost nabízet svým zákazníkům neobvyklé návrhy. Nyní již tedy mohou dávat zcela vědomě přednost přírodní surovině, kterou je dřevo, před umělými náhražkovými produkty. Více si snad srdce návrháře ani nemůže přát.

 

Mimochodem: Protože jsou produkty společnosti ADLER a trojrozměrné dýhy v v tak dokonalém souladu, nemohou již být prezentovány odděleně. V expozici společnosti ADLER na veletrhu BWS proto naleznete celou řadu vzorových ploch opatřených těmito dýhami zcela nového druhu. Tedy: Až půjdete okolo, zkuste si na ně sáhnout!

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: