Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Se dřevem a firmou ADLER hledět do budoucnosti: design z Tyrolska ji vidí

Ze dřeva se nedají vyrobit brýle? To není pravda! A když udělají, pak se pokryjí krycí vrstvou od firmy ADLER. „Kde ostatní končí, tam my teprve začínáme“, shrnuje Roland Wolf inovativní práci svého týmu. Dva roky se piplali s brýlemi z kouřového dubu, smrku & Co.


29.08.2011

Kdo brýle nenosí, ten se do toho možná neumí vžít, ale kdo se dívá na svět dennodenně přes dvě orámovaná skla, ten ví: brýle jsou téměř součástí těla. Co se pak nabízí víc, než je vyrobit ze zcela přirozených materiálů, v nichž tkví také něco živého? Takovým materiálem je dřevo, ale z něho se bohužel brýle vyrobit nedají. Až doteď tomu tak bylo. Firma ROLF Spectacles z Tyrolska ukazuje, jak se to dá. 

 

Design z jednoho odlitku

 

Člověk by myslel, že dřevo je pro brýle příliš těžké, ale opak je pravdou: dřevo je lehké. Brýle firmy ROLF jsou dokonce lehčí než kterékoliv brýle z umělé hmoty – pod deset gramů. Pro nos a uši je to požehnáním, ale zdaleka to není jediná výhoda, kterou materiál s sebou přináší. Například vpředu není zapotřebí závěsy, protože dřevo se dá nákladně ohnout a design tak vzniká z jednoho odlitku.  

„Kde ostatní končí, tam my teprve začínáme“, shrnuje Roland Wolf inovativní práci svého týmu. Dva roky se s brýlemi piplali. Z toho vyšel výrobek, kde se ani jeden exemplář nepodobá druhému také proto, že každý vzniká jako pečlivá ruční práce. „Už jen díky dřevu a jeho žilkování nejsou žádné brýle stejné“, říká Wolf. 

 

Měkká kůže – tvrdá zkouška

 

Samozřejmě on i všichni ostatní v jeho týmu nosí své brýle také sami. Už jen za pouhým účelem testování. Kritická místa jsou ta, kde dochází ke kontaktu s kůží, tedy můstek, ale především nožičky brýlí. Zde je lak vystaven výjimečně tvrdé zkoušce a zátěži, na kterou vlastně nebyl vyvinut. Lak, který toto všechno vydrží, se nazývá ADLER Legnopur  a na brýle z kouřového dubu, smrku & Co. se dává ve vysokém stupni lesku G10. Pro Wolfa je zvlášť důležité, že firma ADLER je také tyrolská firma, neboť on vyrábí regionálně a obchoduje globálně. Předpokladem pro nátěr brýlí krycí vrstvou je to, že výrobek ADLER Legnopur vyhovuje nejvyšším požadavkům v oblasti životního prostředí a snášenlivosti, je odolný vůči potu a slinám a dokonce je vhodný i na hračky pro děti. „Vedle kvality laku je pro mne ale důležité ještě něco: servis. Vždycky jsem mohl do výzkumného oddělení firmy ADLER zavolat, a to i přesto, že nejsem se svými brýlemi právě velkým odběratelem. Právě ve fázi vývoje měla tato služba cenu zlata!“, vypráví Roland Wolf a společně se svým týmem se dívá s nadějí do budoucnosti  – přirozeně skrze brýle ze dřeva.

 

Další informace k  ADLER laky na dřevo a nábytek.

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: