Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Trvale udržitelný rozvoj je součástí naší firemní DNA

Přední rakouský výrobce barev ADLER je již téměř dva roky jednou z prvních společností ve svém oboru, která je 100% uhlíkově neutrální. Čas na průběžný výsledek: Jak vznikla reakce na tento krok? Jaká opatření byla ADLER od té doby přijata? A jaké jsou plány do budoucna?


09.08.2019

KLIMATICKY NEUTRÁLNÍ SPOLEČNOST

„Ochrana životního prostředí a udržitelnost jsou součástí naší firemní DNA,“ říká ve zkratce výkonná ředitelka společnosti ADLER Andrea Berghofer. Ať už je to odpovědné využívání energie a zdrojů, vyhýbání se emisím a plýtvání nebo výzkum produktů šetrných k životnímu prostředí: Ekologické myšlení a jednání byly vždy v tyrolské továrně na laky vysokou prioritou. Bylo tedy logickým krokem, aby se práce společnosti ADLER stala 100% uhlíkově neutrální - a ozvěna byla zcela pozitivní: „Ať už od zákazníků nebo dodavatelů, z médií nebo dokonce od našich zaměstnanců: ze všech stran V tomto kroku jsme obdrželi mnoho pozitivních ohlasů, “říká Claudia M. Berghofer, vedoucí podnikové komunikace společnosti ADLER.

PRODUKTY ŠETRNÉ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDI

Neutralita klimatu je však pouze jednou z mnoha složek: „U společnosti ADLER je udržitelnost ústřední součástí firemní strategie, což je patrné ve všech oblastech naší činnosti,“ zdůrazňuje Andrea Berghofer. Na toto téma se zaměřuje zejména výzkum ve společnosti ADLER. „Obnovitelné a znovu použitelné suroviny jsou klíčem k vývoji udržitelných produktů,“ vysvětluje vedoucí divize Dr. Ing. Albert Rössler. Jedním z milníků byla certifikace několika produktů ADLER podle principu kruhové ekonomiky „Cradle to Cradle“. Trvale udržitelné výrobní metody, využívání obnovitelných surovin a recyklovatelnost jsou nejdůležitějšími kritérii tohoto certifikátu, který zahrnoval ocenění za univerzální lak Varicolor a ekologickou barvu do interiéru Aviva Terra-Naturweiß. Rakouská ekoznačka také zdobí řadu produktů ADLER - v poslední době také lazuru na dřevo pro interiér Lignovit Interior UV 1

ENERGETICKY ÚSPORNÁ VÝROBA

Tyto výrobky jsou vyráběny pomocí ekologických a energeticky úsporných procesů: „V našem nadávno otevřeném závodu na výrobu vodouředitelných laků pracujeme s inovativní modulární metodou výroby, která šetří přibližně 30% energie,“ vysvětluje vedoucí výroby DI Romed Staggl. „V budoucnu chceme udržet co nejnižší spotřebu energie navzdory zvyšujícím se objemům výroby a současně pracovat na dalším snižování našich odpadů a emisí.“ Společnost ADLER využívá část energie, kterou používá, z vlastního fotovoltaického systému, který v roce 2018 dokáže vyrobit téměř 250 000 kW / h. To, co jde dále, je získáváno výhradně jako zelená elektřina. I vozový park vozidel ADLER je co nejekologičtější k životnímu prostředí: byly zakoupeny dva nové nákladní vozy s nejnižší třídou znečištění a už několik měsíců je k dispozici i e-auto pro kratší cesty.

ŽIJÍCÍ ODPOVĚDNOST

Od klimatické neutrality po udržitelný nákup s srozumitelnými dodavatelskými řetězci, od energeticky úsporných osvětlovacích systémů až po důsledné třídění odpadu: u společnosti ADLER tvoří mnoho individuálních opatření velký celek. „Udržitelnost pro nás není jen módní slovo,“ zdůrazňuje Andrea Berghofer. „U nás udržitelnost znamená přijmout odpovědnost - za naši Zemi, za životní prostředí, za lidi. A děláme to z přesvědčení.

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: