Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Vchodové dveře ošetřené produktem Aquafix S

ADLER Vám krok za krokem ukáže správné použití strukturální pasty Aquafix S určené pro nátěry vchodových dveří:

Společnost ADLER rozšiřuje svou řadu Protor pro nátěry vhodových dveří o strukturální pastu: Aquafix S. Je přidávána k produktu Protor-Finish D a výrobci dveří umožní vyčarovat něco neobvyklého. Povrch působí na omak příjemně teple, trochu drsně a živě. „Samozřejmě je strukturální pasta dodávána v baleních odpovídajících míchacímu poměru k 2,2 a 8 kilovým balením produktu Protor-Finish D", říká Dr. Peter Hoernes, který vede tým vývoje laků na okna a dveře ve společnosti ADLER. Technik, pan Florian Rendl ukazuje krok za krokem správné použití strukturální pasty:

 

Krok 1 – Broušení podkladu

 

Tento krok je nutný pro všechny podklady, které jsou určeny pro vchodové dveře. Florian Rendl používá na ukázku desku MDF v kvalitě V100, odolnou vůči vlhkosti. Brousí ji zrnitostí 240.

 

Krok 2 – Epoxigrund

První nátěr je ADLER 2K-Epoxi-Grund, který funguje jako adhezivum a postará se o optimální odolnost vůči vodě. Nastříkejte jej na tloušťku nátěru 200 μm. Poté nechejte prostředek Epoxi-Grund přes noc zaschnout a pak následuje mezibrus zrnitostí 280.

 

Krok 3 – Mezivsrtva

Pomocí stříkací pistole nebo Airmixu naneste produkt Aquawood Protor-Base v bílé barvě, který se postará o hladký a plný povrch. Tloušťka vrstvy je 175 do 200 μm.

První vrstva produktu Protor-Base musí minimálně 5 hodin schout, poté může být podle potřeby nanesena druhá vrstva. Zaschnutý Protor-Base vybruste následně zrnitostí 280.

 

Krok 4 – zamíchat strukturální pastu Aquafix S

 

Nyní jednoduše přimíchejte 8% produktu Aquafis S do Protor-Finish D, zcela nezávisle na barevném odstínu. V tomto ukázkovém případě má Protor-Finish barevný tón RAL 3005, vínová červená.

 

Krok 5 – Lakování krycím lakem

Nyní nastříkejte Protor-Finish D se strukturální pastou jak jste zvyklí. Aquafix S nemá vůbec žádný vliv na stříkání. Tloušťka nánosu krycího laku je 200 μm.

 

Výsledek

Výsledkem je nádherně matný, příjemně strukturovaný a robustní povrch. Jednoduše jedinečné vchodové dveře.

 

Použité produkty ADLER: 

ADLER 2K-Epoxi-Grund

ADLER Aquawood Protor-Base, bílý

ADLER Aquawood Protor-Finish D, zde v barvě RAL 3005, vínová červená

ADLER Aquafix S strukturální pasta

Zum ADLER Online-Shop: