Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Vitamíny na zeď! Vyhlašte boj jarní únavě Vašimi oblíbenými barvami.

Podle statistik ji zná každý muž a každá druhá žena: jarní únavu. Rozmary počasí a proměnlivé aprílové počasí ztěžují přechod ze zimy do jara a zatěžují krevní oběh: když stoupá teplota, cévy se rozšiřují a krevní tlak klesá. Člověk se cítí celkově ubitý a je jednoduše pořád unavený.


06.03.2012

Proč jsem tak unavený?

Je jisté, že oba tělu vlastní hormony serotonin a melatonin se podílejí na závratích, problémech s krevním oběhem a na únavě. Serotonin tělo aktivuje a dodává mu dobrou náladu. Tento hormon produkujeme, když se slunce dotkne naší kůže: světelné podněty aktivují hypotalamus, žlázu v mozku, která řídí produkci serotoninu. Když na jaře zase vyleze sluníčko, stimuluje to naši produkci serotoninu. Zároveň to znamená: čím více serotoninu, tím méně melatoninu. Tento tak zvaný spací hormon se stará o to, že můžeme v noci spát osvěžujícím spánkem. Poselství tělu na jaře tedy zní: „Haló, vstávat!“, zatímco je tělo v zimě nastaveno spíše na „zimní spánek“.

 

Co mohu proti tomu dělat?

Pěstujte sport.

Čerstvý vzduch, slunce a pohyb jsou dobrými prostředky proti jarní únavě: procházka, běh a chůze pěšky, když svítí slunce a na čerstvém vzduchu stimulují množství hormonu. Silná střídavá sprcha potom utužuje imunitní systém a upevňuje Vás na začátku jara. 

 

Jezte zdravě.

Doporučuje se hodně zeleniny, ovoce, libového masa, celozrnných výrobků a luštěnin. Tělo teď potřebuje vitamíny, minerální látky a stopové prvky! Tedy: vědomě přejít od zimní vepřové pečínky na čerstvý jarní salát!

 

Jednejte pestře.

Vneste do svého života barvu a přineste si jaro do bytu. Nový barevný nátěr podněcuje smysly a přináší jednoduše dobrou náladu. Firma ADLER Vám k tomu hned dodá vhodné jarní barvy na zeď. Takže jarní únava nemá šanci!

 

Kiwi 019/6, Preiselbeere 009/4, Mango 005/7

Frühlingsluft 061/7, Zitrone 022/2, Brombeer 050/4

Spinat 017/2, Erdbeere 044/2, Apfelgrün 068/3

 

Ještě více jarních barev naleznete v barevných vějířích partnerů firmy ADLER ve

Vašem okolí. Hledat kontaktní zdroje

Zum ADLER Online-Shop: