Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Vlastní tvorba ornamentů na nábytku

Ornamenty jsou vycházející hvězda na nábytkovém nebi. Profesionál v aplikační technice ADLER Walter Streiter...

V kultuře našeho designu upadl nadlouho v zapomnění a po několik desetiletí byl vyháněn z tvorby: ornament. Ty časy jsou však pryč. Ornamenty jsou vycházející hvězda na nábytkovém nebi. Profesionál v aplikační technice ADLER Walter Streiter Vám v několika krocích ukáže, jak perfektně a profesionálně vytvoříte individuální vzory. Jako podklad se hodí všechna běžná dřeva na výrobu nábytku, buď přírodní nebo namořená.

JAK NA TO:

Provedeme jeden až dva základní nátěry lakem s obsahem rozpouštědel nebo vodou ředitelným lakem (např. ADLER Legnopur). Poté necháme dobře uschnout a obrousíme zrnitostí 280 až 320.

 

Nalepte fólii pro pískové tryskání s požadovaným ornamentem (takové fólie jsou k dostání u mnohých písmomalířů)

 

Vypatinujte tence ornament bezbarvým patinovacím mořidlem ADLER Patinabeize - tónovaným produktem ADLER Solva-Tint v požadovaném barevném odstínu a ve vhodné koncentraci (patinovací pistole, tryska 0,8 - 1 mm).

 

Poté proveďte vrchní lakování: Nalakujte jednou stejným produktem jako v kroku jedna - např. ADLER Legnopur v požadovaném stupni lesku.

HOTOVO!

POSEDLA VÁS ZVĚDAVOST?

Dostali jste chuť vyzkoušet si jednou sami tuto techniku? Rádi Vám bezplatně poskytneme několik předloh ornamentů! Na Ke stažení si můžete stáhnout své favority. Přejeme Vám příjemnou zábavu při vytváření svého individuálního kusu nábytku!

Zum ADLER Online-Shop: