Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Zdravé klima s olejem na dřevo "Lignovit Terra": do interiéru i exteriéru a ekologicky

Firma ADLER přichází s novým špičkovým ekologickým produktem v oblasti ochrany dřevostaveb i zařízení interiérů. Tirolský závod na výrobu barev a laků představuje nový olej na dřevo na bázi obnovitelných surovin: Lignovit Terra. Je vhodný do interiéru i exteriéru a všude tam, kde hraje prim zdravé bydlení, zdravé životní prostředí a přirozenost.


10.03.2014

ZDRAVÉ A PĚKNÉ BYDLENÍ

Lignovit Terra je olej na dřevo na vodní bázi, vyrobený z obnovitelných surovin. Olej je bez chemické ochrany a je zvláště vhodný k aplikaci na obložení, trámy a nosníky v interiéru, dětská hřiště, zařízení školek a rodinných domů. Je certifikovaný dle přísných ekologických kritérií pro obytné stavby, jako je např. „baubook“.

Ekologicky smýšlející architekti a stavaři mají nyní k dispozici produkt, pomocí kterého mohou docílit zušlechtění dřeva v rámci mnoha barevných variací, aniž by se vzdali nároků na přirozenost a zdravé klima. Povrchová ochrana je nejen ekologická a zdravotně zcela nezávadná, ale také přirozeně matná a velmi příjemná na dotyk. 

BEZ CHEMICKÉ OCHRANY

Rainer Troppmair, vedoucí vývojového oddělení firmy ADLER pro oblast staveb/dřevostaveb, vysvětluje: „Lignovit Terra chrání dřevo v exteriéru před škodami způsobenými vodou a brání tvorbě trhlin. To vše bez chemické ochrany. To znamená, že je zdravotně naprosto nezávadný a vhodný i na dětské hračky. Pokud se po letech objeví na zvlášť exponovaných místech tmavé fleky, je třeba je lehce očistit a znovu natřít. Víme, že zákazníci, kteří jsou zastánci ekologického bydlení a staveb, přesně takový produkt vyhledávají“. Ti, kteří naopak trvají na chemické ochraně dřeva v exteriéru, mohou jako základ použít impregnaci Lignovit IG.

PESTROST STEJNĚ JAKO V PŘÍRODĚ

K dispozici je rozmanitá škála barevných odstínů. Od přírodních, zemitých tónů, přes velmi pestré odstíny, až po moderní šedé akcenty, které dřevu dodají nádech přirozeně zvětralého dřeva. Olej je samozřejmě lazurovací, což znamená, že struktura a živost dřeva je zdůrazněna i při použití výrazných barevných odstínů. V okolí suků a letokruhů navíc vznikají skvělé efekty. 

Jsme přesvědčeni, že jsme vyvinuli produkt, který splní veškerá očekávání ekologicky smýšlejících stavařů a architektů o přirozeném a zdravém bydlení“, dodává pan Troppmair.

 

ADLER Lignovit - profesionální zušlechtění dřeva s přidanou hodnotou

Popis Velikost Formát
Flyer: Lignovit Terra 435 KB PDF
Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: