Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Řešení zaměřená na budoucnost: Vodou ředitelné laky ADLER chrání všechny povrchy i životní prostředí

Velké firmy to ukazují již řadu let: Výrobci oken i průmysloví výrobci nábytku a kuchyňských sestav se spoléhají téměř výlučně na vodou ředitelné laky s nízkou úrovní emisí.


03.08.2011

Velké firmy to ukazují již radu let: Výrobci oken i prumysloví výrobci nábytku a kuchynských sestav se spoléhají témer výlucne na vodou reditelné laky s nízkou úrovní emisí. A svými zákazníky jsou dobre hodnoceni za dokonalou povrchovou úpravu, která soucasne prispívá k ochrane životního prostredí. Prechod k používání vodou reditelných laku je však veskrze rozumným rešením i v prípade malých stolarských dílen – výdaje nejsou nijak ohromující, zato výsledek ano. A to i díky palete nove vyvinutých vodou reditelných laku ADLER.

PRUKOPNÍK

Voda je remeslem spolecnosti ADLER, rakouského výrobce laku. Již od 80. let se továrna na laky ve meste Schwaz zabývá výzkumem vodou reditelných laku, výsledkem cehož je skutecnost, že spolecnost ADLER uvedla na trh jako první výrobce ucelenou paletu laku na vodní bázi vody pro všechny úcely použití. ""Zavcas jsme rozpoznali príležitosti, které tato ekologická technologie poskytuje, a si stále udržujeme roli prukopníka pri vývoji vodou reditelných laku"", ríká dr. Albert Rössler, vedoucí oddelení výzkumu a vývoje spolecnosti ADLER. Není tedy divu, že zpracovatelé používající produkty ADLER plní své stríkací pistole pouze vytríbenými laky: Celý sortiment vodou reditelných laku je založen na nejmodernejší technologii, která uživateli i koncovému zákazníkovi zarucuje dosažení obzvlášte odolných, brilantních povrchu. ""Dnešní vodou reditelné laky již v nicem nezaostávají za laky na bázi rozpouštedel, pokud jde o úroven pruhlednosti a zvýraznení barevných odstínu, a dokonce je i predcí co do plnivosti, elasticity a schopnosti recyklace"", zduraznuje dr. Albert Rössler. Samozrejmou vlastností laku ADLER je vynikající odolnost proti leštidlum a mastnotám. Dokonalá ochrana dosažená prirozeným zpusobem!

ZPRACOVÁNÍ

Je pravdou, že zpracování vodou reditelných laku vyžaduje urcité prizpusobení pracovních postupu. ""Základním predpokladem pro dosažení bezvadného vzhledu povrchu je však v každém prípade práce v cistém prostredí"", ríkají odborníci ze spolecnosti ADLER. Pri prechodu k používání vodou reditelného laku je treba brát v úvahu pouze nekolik dodatecných faktoru: Vodou reditelné laky vyžadují zpracování za tepla – teplota laku i lakovaného dílu ve stríkací kabine nesmí být nižší než 15 °C. Chlad a vysoká vlhkost vzduchu také prodlužují dobu následného schnutí. Nezbytné je peclivé prebroušení povrchu dreva. Používané pracovní náradí musí být navíc z nerezavejícího materiálu.

PRO VŠECHNY PRÍPADY

Výsledek: dokonalé povrchy jakéhokoli tvaru získané napríklad za použití laku ADLER Aqua-Rapid CFB. Tento všestranne použitelný vodou reditelný lak ADLER, který lze zpracovávat v jednosložkové nebo dvousložkové forme, prokazuje naplno svoji prednost spocívající ve vysoké chemické i mechanické odolnosti i v oblasti uvnitr objektu. Obzvlášte príjemným zpracováním se vyznacuje lak ADLER Aqua-Soft CFB. Trendu smerujícímu k prírodním povrchum vzbuzujícím ""nenalakovaný"" dojem pak vychází vstríc lak ADLER Aquafeel CFB. Ten, kdo má naspech, se muže spolehnout na lak ADLER Aqua-Sec CFB, který se vyznacuje obzvlášte rychlým schnutím. Pro pestré povrchy je urcen lak ADLER Pigmocryl CFB, zatímco k vytvárení krycích vrstev se používá lak ADLER Aquatop Antiscratch. Tento lak, který je odolný proti poškrábání, spolehlive chrání nábytek pred vznikem nevzhledných stop po používání.

OSOBNÍ PODPORA

A nakonec: V prípade jakýchkoli dotazu týkajících se souhrnného tématu vodou reditelných laku - a samozrejme také pri plánování a realizaci prechodu na jejich používání - vám budou osobne prímo na míste nápomocni pracovníci prodejního oddelení spolecnosti ADLER nebo obchodní partneri spolecnosti ADLER. Pak tedy: Precházíme na vodu!

Kontaktní údaje tiskového oddělení
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napsat e-mailovou zprávu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napsat e-mailovou zprávu

Zum ADLER Online-Shop: