Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Čtyřikrát ano ochraně životního prostředí: Ekodům Miane

Čtyřikrát ano ochraně životního prostředí: Ekodům Miane

Trvanlivé, šetrné k životnímu prostředí a energeticky nenáročné stavby jsou požadavkem doby. Také zadavatel, architekt a výrobce. Podobně smýšlela rodina Corradini z italského Miane, architekti Donner & Sorcinelli a inovativní společnost Biohaus (Ekodům): Firma s centrálou v Montebelluna, Treviso, se specializuje na ekologické stavby. Proto sází na nejflexibilnější a k životnímu prostředí nejšetrnější materiál: Dřevo! Díky tomu se k projektu připojil čtvrtý zastánce ochrany životního prostředí: ADLER. Biohaus chce i u povrchové úpravy udržet vysoký standard a garantovat pocit zdravého a příjemného bytového prostředí. Obzvláště v interiéru leží autorům projektu na srdci použití nezávadných materiálů. Upřednostňují použití produktů řady ADLER-Lignovit na bázi vody.

NA BÁZI VODY

„Trvanlivost a ochrana životního prostředí jsou pro nás zásadním tématem“, zdůrazňuje architekt Luca Doner: „Výběru materiálů věnujeme velkou pozornost. Povrchová úprava je toho důležitou součástí a proto velmi rádi pracujeme s laky na vodní bázi společnosti ADLER“. „Produkty firmy ADLER používáme již tři roky a jsme velmi spokojeni. Jsou totiž mnohem odolnější a navíc nabízí jednoznačně nejlepší poměr ceny a vynaložené práce“, doplňuje architekt Marco Broselli, vedoucí marketingu Biohaus.

BEZ POSKVRNY

Na stropy uvnitř rodinného domu v Miane byl z toho důvodu použit produkt ADLER Lignovit Plus  W 30. Aby se zabránilo tvoření nepěkných skvrn a zabarvení v okolí suků, doporučili odborníci ještě předtím za účelem izolace použít produkt Lignovit Sperrgrund. Spojovací dřevěná konstrukce X-Lam ukazuje svoji nejhezčí stranu v sametově bílém odstínu. Mimořádně se hodí k přímočarému, jednoduchému designu architektů. Jasné linie, nic nadbytečného – tím se vyznačuje architektura studia Donner & Sorcinelli. Podařilo se uspokojit veškeré požadavky majitelů domu: „Stavitel nám sdělil své funkční požadavky a my jsme je – při zohlednění našeho lineárního rukopisu – zrealizovali“, líčí Donner.

Příklad? Barva střešní krytiny byla vybrána speciálně, aby perfektně začlenila solární panely do celkového vzhledu domu. Venku slunce, uvnitř voda (laky na vodní bázi) – majiteli a architektům z týmu Biohaus se podařilo v rámci jednoho domu skvěle skloubit veškeré požadavky na současnou ochranu životního prostředí.   

Informace o projektu
Objekt
Ekodům Miane
Projektant
Donner & Sorcinelli Bio-Haus Group

Zum ADLER Online-Shop: