Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Irkutsk: ADLER zdobí kavárenský pavilon

Irkutsk: ADLER zdobí kavárenský pavilon

Kavárenský pavilon v prázdninovém středisku „Baikal“ v ruském Irkutsku představuje pestrobarevný klenot, umístěný v malebném prostředí na březích řeky Angary. Provedení pavilonu navazuje na věhlasnou tradici dřevostaveb ruského stavitelského umění. Zvenku i zevnitř je pavilon chráněn pestrými odstíny produktu ADLER Lignovit.

 

Všechny budovy prázdninového střediska Baikal byly zhotoveny z ušlechtilého místního borovicového dřeva a zprostředkují osobitý ráz tradiční ruské vesnice daného regionu. Pro dokonalou ochranu dřeva to ale nebyla zrovna jednoduchá situace: Velké výkyvy teplot a vysoká vlhkost vzduchu dávaly dřevu pořádně zabrat. Kvalitní ochranný nátěr byl proto naprosto nezbytný.

 

Při nedávné renovaci byly díky poradenství ruského obchodního partnera firmy ADLER Holzschutz - MSK použity materiály na ochranu dřeva ADLER. Zásadním tématem byla šetrnost k životnímu prostředí, a proto byly vybrány vodou ředitelné lazury řady Lignovit: Vnější plášť, který je vystaven extrémním klimatickým podmínkám, byl natřen pestrými krycími odstíny produktu Lignovit Color, který ho chrání před zežloutnutím, napadením plísněmi a zamodráním. Pavilon je konstruovaný tak, že střecha a stěny tvoří jednotný celek a jsou tvarovány do oblouku. Tím se renovační práce trochu zkomplikovaly. Plošně byla použita relativně řídká lazura ADLER Lignovit Lasur. Vyznačuje se nejen perfektními dekorativními vlastnostmi, ale rovněž mimořádně jednoduchou zpracovatelností: bez kapek, bez šmouh. Povrchová úprava interiérových stěn měla zdůraznit přirozenost dřeva a umožnit dlouhou trvanlivost. O to se postarala interiérová lazura Lignovit Interior UV 100. Z tradičního pavilonu se tak opět stal klenot - spolehlivě chráněný ADLERem.

 

ADLER-Lignovit: Profesionální zušlechtění dřeva s přidanou hodnotou

Informace o projektu
Objekt
Kavárenský pavilon v ruském Irkutsku

Zum ADLER Online-Shop: