Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Pasivní obytný komplex Samer Mösl

Zlato pro Silverwood

Pasivní obytný komplex Samer Mösl

INOVAČNÍ BYDLENÍ

93 přihlášek, deset nominací a nakonec čtyři ocenění: Koncem května byla ve Vídni udělena státní cena za architekturu a trvalou udržitelnost. Při tom byly vyznamenány projekty, které vzájemně kombinují náročné stavební umění a technologie výstavby, chránící zdroje. "Velkolepé příklady v soutěži jasně ukazují, že téma trvalé udržitelnosti nabývá na přitažlivosti a ve stále větší míře stimuluje stavbaře k vytyčování nových standardů", vysvětlil ministr životního prostředí Niki Berlakovich při udělování.

VYZNAMENANÉ ZAŘÍZENÍ

Do čtveřice vítězů patří i obytný komplex Samer Mösl v Salzburgu - se 60 obytnými jednotkami největší několikapatrový pasivní obytný komplex v Rakousku.

 

Stavba podle poroty dokazuje, že dobrá architektura a ekologicky šetrné stavění jsou možné i v mezích, daných sociální obytnou výstavbou. Používání betonu se omezuje na suterén a na žebra schodišť. Vnější stěny jsou výhradně z prefabrikovaných prvků z dřevěných výztuh, izolovaných celulózou a difúzních.

 

 

Inovační obytný komplex v Salzburgu postavila společnost Meiberger Holzbau z Loferu, povrchová úprava byla provedena produkty ADLER: Pullex Silverwood čelí "stinným stránkám" slunce a brání proměně fasády v nevzhlednou šeď. Přes 4.000 litrů inovační impregnační lazury zajišťuje jednotný efekt staré hnědé patiny. Gratulujeme vítězi - a samozřejmě se radujeme s ním!

Informace o projektu
Objekt
Pasivní bytový komplex Samer Mösl, Salzburg
Investor
Heimat Österreich gemeinnu?tzige Wohnungs- und Siedlungsges.mbH ("Vlast Rakousko - obecně prospěšná bytová a sídlištní spol. s r.o.")
Použité produkty
Projektant
sps- architekten zt gmbh
Provádějící firmy
Meiberger Holzbau, Lofer

Zum ADLER Online-Shop: