Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Rustikální dřevěný dům ve Schwarzwaldu

Rustikální dřevěný dům ve Schwarzwaldu

Zachování přirozeného charakteru dřeva a světlého barevného tónu, jakož i přizpůsobení starých zvětralých míst novým dřevěným prvkům, to byly výzvy u tohoto romantického dřevěného domu ve Schwarzwaldu. S výrobkem ADLER Pullex-Renoviersystem žádný problém.

HODNĚ DŘEVA PŘED CHATOU

Římané mu dali jméno „Silva Nigra" – černý, temný, ponurý les. Tehdy byl tento Schwarzwald téměř neproniknutelnou oblastí, tísnivou a strašidelnou. Dnes je Schwarzwald se svými hezkými horami, lesy, jezery a idylickými krajinami nejoblíbenějším německým cílem na dovolenou. Není tedy divu, že je ve Schwarzwaldu také stavební styl domácí, venkovský a přirozeně s velkým množstvím dřeva. Obraz dotváří dřevěné fasády, balkony a okna, ale bohužel na tuto přirozenou surovinu patřičným způsobem působí také občas drsné počasí tohoto regionu. 

ZACHOVAT PŘIROZENOST DŘEVA POMOCÍ LAZUR NA DŘEVO FIRMY ADLER

Slunce, vítr a srážky časem způsobí nehezké zešednutí, skvrny nebo  oprýskání. Je tomu tak i u tohoto rustikálního dřevěného domu nedaleko Schönau. Proto bylo nutné se v roce 2011 postarat o nové vyniknutí fasády a balkonu renovačním nátěrem ADLER-Ochrana na dřevo . "Pro majitele bylo důležité zachovat přirozených charakter dřeva a světlý barevný tón. Další výzvou bylo přizpůsobit stará zvětralá místa novým dřevěným prvkům. S lazurami na dřevo od firmy ADLER nebylo obojí žádný problém", shrnuje spokojeně mistr natěrač Eberhard Asal. 

TOP KRYCÍ VRSTVA

Částečně silně zvětralá dřevěná fasáda a balkon byly okartáčovány a natřeny ochranným prostředkem na dřevo firmy ADLER Pullex-Renoviergrund . Tím bylo pouze jedním nátěrem skvrnité a tmavé dřevo rovnoměrně zesvětleno a účinně impregnováno proti modrání, proti dřevokazným houbám a napadení hmyzem. Krycí nátěr s lazurou na dřevo Pullex Top nabízí díky speciálnímu ochrannému prostředku proti světlu také vynikající odolnost vůči vlivům počasí. Protože se přitom jedná o lazuru na dřevo v tenké vrstvě, nedochází ani v dlouhodobém horizontu k oprýskání krycí vrstvy. 

 

Vhodné výrobky pro odborníky dodává firma ADLER od firmy  MALER ASAL a partnera firmy ADLER  Farbtex ve Freiburgu.

Informace o projektu
Objekt
Soukromý dům ve Schwarzwaldu
Použité produkty
Dokončení
2011
Provádějící firmy
MALER ASAL Schönau, Farbtex Freiburg

Zum ADLER Online-Shop: