Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Vila v toskánském duchu

Zaručena atmosféra příjemného rozpoložení

Vila v toskánském duchu

PROŽITÁ ARCHITEKTURA MÍSTO HIGH-TECH STAVEB

V pohybu. Žádný výraz nevystihuje život Helmuta Pernerse lépe. A není to jen mírnými stoupáními a klesáními jeho domoviny - Štýrské vysočiny. Stejně rozmanité jako jeho původ a domovina jsou jeho projekty: vznášející se bazény s nekonečnou hranou, velkoryse navržené zahrady, pětihvězdičkové "Skrýše" s "energií příjemného rozpoložení". To vše má jedno společné: Architektura musí "zlidšťovat". "Hightech je v pořádku, jen se musí podávat ve správných dávkách. Když je jí příliš, pak je architektura tak studená, že se v ní nikdo necítí příjemně. Architektura musí žít."

OBYTNÁ USEDLOST S CHARAKTEREM POHODY

Obytným domem, realizovaným v roce 2007 na Štýrské vysočině, se Pernerovi povedl geniální tah. Investor - štýrský podnikatel - se zamiloval na dovolené v Toskánsku: "Tu a žádnou jinou!" Tím nemyslel nějakou ohnivou Italku, nýbrž vilu. Musela to být toskánská atmosféra pro štýrskou domovinu. Byly zbourány čtyři staré statky, mrtvé modřínové dřevo bylo probuzeno k novému životu.

 

Pomocí produktů ADLER se daří vytvořit soulad mezi starými a novými prkny a trámy: Pullex Silverwood v barvě staré šedi a bezbarvý dodává jednotný vzhled a uchovává venkovský půvab a charakter. Mezi tou spoustou dřeva prosvítá trocha zdiva - natřená barvou na fasády s obsahem minerálů a silikátů ADLER Tirokat v barevném odstínu Flair, aby vítr, počasí, plísně a sinice neměly šanci.

 

"Také v interiéru vily zanechává značka ADLER své stopy", vysvětluje Andreas Schinnerl ze stolařství Feldgrill, které zakázku realizovalo. "Všechna viditelná obložení ze smrkového dřeva byla povrchově upravena lazurou pro interiéry ADLER Innenlasur v barevném odstínu Lípa." A 1900m? stěnových ploch bylo omítnuto produktem ADLER Tiromin RAL 9001.

ČISTÁ PŘÍRODA

Cihla, přírodní kámen a spousta dřeva: Při stavbě usedlosti se používaly především přírodní stavební materiály, zcela podle vyznání projektanta: "Úcta k přírodě a jejím darům je pro mne velmi důležitá". Architektura, která je v symbióze s prostředím a krajinou. A toho se účastní -jako perfektní partner - produkty ADLER. Zemité a poctivé. Jako Helmut Perner. Když jde o přírodu, chemie se hodí.

Informace o projektu
Objekt
Obytný dům na Štýrské vysočině
Investor
Soukromý
Použité produkty
Projektant
Helmut Perner, architektur.64 ZT GmbH
Dokončení
2007
Provádějící firmy
Stolařství Feldgrill

Zum ADLER Online-Shop: