Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Divadlo v novém

Nové provedení fasády a interiérů

Divadlo v novém

CESTA DO DIVADELNÍHO SVĚTA - V NOVÉM PROVEDENÍ

Tato prkna nejen znamenají svět - přinášejí nám svět ze všech úhlů pohledu přímo před dveře. A otevírají nám oči pro jeho dálky. Z tohoto pohledu se cesta do divadla rovná cestě do nového vesmíru. A tady se přece nabízí, abychom to provedli odpovídajícím způsobem - tak, jak to udělal architektonický ateliér t-hoch-n pro výjimečný chrám múz v západním Weinviertelu. Vytvořili vhodný rámec pro pohyb těla a ducha v uměleckém prostoru. Pomocí prvků, které zvou a uspořádáním, které ukazuje cestu.

PŘESTAVBA

Na starém statku v Guntersdorfu, nedleko hranic s Českem, mělo od poloviny 80. let svůj domov Theater Westliches Weinviertel (TWW - Divadlo Západní Weinviertel). Zabývalo se malými jevištními formami, kabaretem, kritickým mládežnickým divadlem. Jenže někdejší statek jednou přestal stačit rostoucí profesionalitě a nárokům týmu nadšených herců a bylo třeba provést přestavbu. Pro ni nabídl při veřejné architektonické soutěži nejpřesvědčivější řešení ateliér "t-hoch-n" společně s místním projektantem Franzem Fellingerem ml.

PODSTATA

Vznikl nepřehlédnutelný kulturní stánek, který přes svou modernost ladí s podstatou historické stavby. Jako příslovečná nit se celou budovou táhne červená stuha - od nových, nyní velkoryse řešených šaten herců, přes prostory dílny a kostymérny až po jeviště v někdejším skladišti sena. Stolařství Füchsl z Glötzingu, které zakázku realizovalo, k tomu použilo lazuru pro interiéry ADLER Innenlasur v odstínu vydatné červené H116 "Srdce". Pro exteriéry se nabízel produkt ADLER Lignovit-Color.

ZNAMENÍ

Díky barevnému řešení, připomínajícímu starou divadelní tradici a jasné řeči forem dosáhlo nyní TWW jednoho. Při cestě táhlou ulicovou vsí je nelze přehlédnout: "Směle vyčnívající přístřešek u úzkého příchodu k divadlu dává nápadné znamení směrem k ulici", vyzdvihuje architekt Peter Wiesinger. Tudy vede zcela zastřešená cesta. Všichni návštěvníci tak mohou - prakticky pod červeným "kobercem" - projít divadlem suchou nohou a poznat je, popovídat si s hosty a umělci, setkávat se navzájem. Až na konec - na jeviště. Nebo spíše na začátek.

Informace o projektu
Objekt
Theater Westliches Weinviertel (TWW)
Použité produkty
Projektant
Architektonický atelier t-hoch-n a projektant Franz Fellinger ml.
Dokončení
2008
Provádějící firmy
Stolařský závod Füchsl, Glötzing

Zum ADLER Online-Shop: