Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Mobilní místo

Modrý zázrak: mnoho místa na malém prostoru

Mobilní místo

Slastne privírat oci jako okouzlující Jeannie na luxusních plážích nebo na horských vrcholcích nebo jako kapitán Kirk jednoduše navštevovat pomocí teleportacního prístroje jakákoli místa univerza – prastarý sen lidstva. A pravdepodobne také tajný sen dvou mladých architektu z rakouského mesta Graz, sen, který nebývale originálním zpusobem promenili ve skutecnost: Christian Reschreiter a Matthias Gumhalter vykouzlili úplne jednoduše hotelové pokoje tam, kde dríve nikdy žádné nebyly – na brehu Dunaje nebo na horském vrcholku. Jejich mottem je: „Dosáhnout maxima pohody minimem prostredku“. Název tohoto futuristického projektu zní: Minimal Housing im Hypercubus.

MINIMALISMUS

Nabízí vše, co cestující potrebují k pobytu: postel, koupelnu s WC, kuchyni, obývací prostor a úložný prostor. Až potud nic neobvyklého. Avšak Christian Reschreiter a Matthias Gumhalter z architektonické a designové kanceláre WG3 to vše vytvorili na základní ploše menší než 7 ctverecných metru. Jako by do procesu tvorby vstoupila Jeannie se svými kouzly a zpusobila, že se techto sedm metru ctverecných zvetší na témer 19 metru ctverecných užitné plochy. Zvencí je toto dílo kouzel modre zárícím mnohoúhelníkem, uvnitr pak ultramoderním obytným prostorem a skutecným prostorovým zázrakem. Ani jediná stena, ani jediný milimetr zde nezustávají nevyužité. Umožnují to tri roviny, které podle principu poschodových postelí z detských pokoju promenují výšku v plochu.

Na úrovni 1 mají obyvatelé koupelnu a toaletu. Výškový prechod na úroven 2 se samozrejme nezustává nevyužitý a skrývá malou kuchynku. O dva schody výše, na úrovni 2, se pak otevírá úžasne velkorysý obytný prostor, který si muže každý ztvárnit a využívat podle svého uvážení. Odsud vede romantický žebrík na spací úroven s francouzským lužkem. Úložný prostor pro zavazadla a místo pro elektrické prístroje objeví obyvatelé tohoto Hypercubusu pod úrovní 2.

 

Pri veškerém minimalizmu byla výbava pojata v co nejvyšší kvalite. Dukazem toho je také náter provedený produkty firmy ADLER. Die Architekti Gumhalter a Reschreiter jsou soucasne vyucení stolari. Toto již od školky vysnené povolání jiste prispelo k tomu, že oba mají zvlášte vyvinutý cit pro kvalitní povrchy. Drevený interiér chrání a soucasne zdobí Lignovit Interior UV 100 v elegantním bílém odstínu Mont Blanc 18. Pro stylové fialové barevné skvrny v „kuchyni“ a na vyvýšení byl použit silný lak ADLER-Purlack-Duo Pigmopur a Legnopur.


MOBILITA

Geniální však není jen interiér: nehlede na prostorový zázrak koná Hypercubus také „zázraky s místem“. Je to vlastne svého druhu moderní nomádský stan – postaví se tam, kde je to práve zapotrebí. „Výhodou Hypercubusu je, že jej lze použít i tam, kde by tradicní hotel nikdy stát nemohl“, ríká Matthias Gumhalter. Potrebujete jen odpovídající infrastrukturu s vodou, kanalizací a elektrinou. Ve zcela mimorádných prípadech by mohl Hypercubus s nádrží na vodu a solární energií dokonce fungovat i sobestacne. Tentýž hotelový pokoj, tedy Hypercubus, se behem roku muže objevit na nejruznejších místech – podle toho, kde bude práve sezóna a kde bude poptávka. Není tedy divu, že velký zájem prichází od rady cestovních kancelárí, ale i od provozovatelu cyklostezek, horských drah, ba dokonce od majitelu vídenských hotelu. Tým WG3 proto chce již brzy zahájit sériovou výrobu Hypercubusu. „Prototyp jsme navrhli a postavili behem dvou a pul mesíce. Jasne, že jsme tu a tam udelali nejaká dodatecná vylepšení. Ale až zahájíme sériovou výrobu, bude náš Hypercubus perfektní“, slibují s hrdostí pánové Reschreiter a Gumhalter.

Informace o projektu
Objekt
Hypercubus
Investor
Christian Reschreiter Matthias Gumhalter
Použité produkty
Projektant
Christian Reschreiter Mattias Gumhalter
Provádějící firmy
Architektonická a designová kancelář VG3

Zum ADLER Online-Shop: