Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Nejlepší myslitelná pracovní místa

„Hřbet orla (něm. ADLER) je zvyklý na slunce.“ Přísloví z Ugandy

Nejlepší myslitelná pracovní místa

Firma ADLER už dávno není žádným kuřátkem, firma rosta. A kam to táhne ORLA (něm. ADLER), když je hnízdo postupně příliš malé? Samozřejmě do výšky a ke slunci! Proto bylo jasné rozhodnutí, že se má realizovat potřebná výstavba správní budovy ne plošně, ale dodatečně postavit ještě jedno patro. Přísady pro nejlepší myslitelná pracovní místa: hodně dřeva, hodně světla a ochrana a barva od firmy ADLER. 

SVĚTLOST A DŘEVO

Tady se dělají rozhodnutí, tady vznikají nápady, zde je budoucnost firmy již přítomností: třetí patro správní budovy ve Schwazu pojímá místnosti jednatelů, velký zasedací sál s pohledem na okolí kolem dokola a kanceláře finančního a účetního oddělení. „Měla vzniknout správná atmosféra pro vize budoucnosti a přesnost, tedy perfektní pracovní místo“, říká Claudia Berghofer, která koordinovala a společně s architekty plánovala výstavbu s velkou láskou k detailům. „Proto bylo naším přáním hodně světlosti a hodně dřeva – nejpřirozenější ze všech surovin a každodenní chléb všech zaměstnanců firmy ADLER. Kromě toho jsme si nechali dát tipy a podněty také od poradkyně feng-shui.“

Toto přání s velkou péčí realizovala architektonická kancelář Schwärzler  společně s řemeslnickou firmou, která je již léta partnerem firmy ADLER. Šest metrů dlouhý stůl z dubu v zasedacím sále „Panorama“ chrání před poškrábáním nepřekonatelný ADLER Legnopur ve stupni lesku G10. Všechen kancelářský nábytek firmy Bene, je jedno, zda světlý dub nebo krycí barevný, je natřen vodními laky firmy ADLER –  tak, jako všechno, co se u firmy Bene ve Waidhofenu (Rakousko) lakuje. 

PŘIROZENOST A OCHRANA

Od 2. patra se použily ve schodišti jako utvářecí prvek stěny ze smrkového dřeva, které vedou k novému patru. O zvláštní osvětlení se tady postará velké okno a jedna dalece viditelná, jako hvězda zářící lampa. Proto před zežloutnutím chrání bezbarvá lazura do interiéru ADLER Lignovit Interior UV 100. Totéž platí pro dřevěný akustický strop z ušlechtilé bílé jedle. Ani zde slunce nic nezmůže, přesně tak, jako na hřbetu orla, jak říká ugandské přísloví.

„Dřevěný lamelový strop, nepřerušovaná parketová podlaha a dřevěná okna propůjčují kancelářím teplou atmosféru“, to jsou reakce zaměstnanců. Všechny tyto prvky mají jedno společné: vypadají báječně přirozeně a právě takové jsou i na dotek. Proto ale nemusí dřevo zůstat nechráněno, ba naopak. Parkety z masivního dřeva jsou zapečetěny výrobky ADLER Floor-Start a Floor-Finish. Smrková okna vděčí za svou teplou přirozenost krycí vrstvě s bezbarvým modřínovým olejemAquawood Lärchenöl a zvenčí jsou vyzbrojena hliníkovou skořápkou, lakovaná s 2-komponentním akrylátem v korálově červené. 

A když už jsme venku: zastřešená terasa potěší podlahou z termoborovice s Pullex Bodenöl (Olejem na podlahy) v barevném tónu Java. Fasáda vděčí za svůj moderní vzhled kombinaci červených oken a smrkového dřeva, natřeného výrobkem Pullex Silverwood. Jako konstruktivní ochrana na dřevo, která navíc zabraňuje tomu, aby se místnosti přehřály, slouží velký přístřešek. Jeho podhled je natřen nasvětlo výrobkem Lignovit Protect, takže se reflexí světla dostává do kanceláří hodně denního světla. 

 

Takových tvůrčích highlights, při nichž se použily vlastní domácí výrobky, by bylo možné vyjmenovat ještě hodně. Celkem vzato ale šlo o jedno: vytvořit pomocí přírodních materiálů, moderního designu, hodně světla a veselých barev pracovní místa, na kterých bude člověk rád a dobře pracovat.

Informace o projektu
Objekt
Správní budova firmy ADLER
Investor
ADLER
Použité produkty
Dokončení
2011

Zum ADLER Online-Shop: