Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Längle Hagspiel to vidí barevně

Längle Hagspiel to vidí barevně

Nově vyvinutou sérií stohovatelných židlí LH79 ukazuje výrobce Längle Hagspiel z Vorarlbergu, že je možné propojit moderní design, masivní dřevo a kvalitní řemeslné zpracování. Novou řadu navrhlo designové nábytkářské studio Votteler & Votteler – přesněji řečeno Arno Votteler, známý svojí designovou židlí S90, a jeho syn Matthias Votteler. Oba chtěli spojit přednosti stohovatelné dřevěné židle s moderní, esteticky náročnou formou a barevným provedením. Vzešla z toho židle LH79, ve třech různých výškách, s hranatým i oválným designem, s čalouněním i bez čalounění. Všechny varianty jsou stohovatelné a bodují hlavně svými detaily: například kvalitně řemeslně provedenými čepovými spoji nebo zkosenými nohami u židlí. „Zkosení u nohou odporuje na první pohled pravidlům pohodlnému sezení. O komfort sezení se starají nápadně vyfrézované trojdimenzionální kontury úzkého zádového opěradla a ergonomický sedák“, říká Günter Schobel, jednatel firmy Längle Hagspiel.

 

Pro hranatou variantu židle celou v masivu se například rozhodlo "Historické muzeum farmacie" v Bazileji. Toto "lékárnické muzeum" prezentuje vše od starých léků a lékáren, laboratorních pomůcek a nástrojů až po knihy, umění a keramiku. Muzeum se  zcela symbolicky nachází v "Domě u přední židle" „Haus zum vorderen Sessel“ v Bazileji, kam kdysi docházel Paracelsus i Erasmus Rotterdamský. Tomuto vzácnému místu je vzdán hold vybavením prostor s výstavou keramiky jedinečnými židlemi. Šest křiklavě červeně nalakovaných kousků LH79 vytváří nádherný kontrast k masivnímu a elegantnímu dubovému stolu. Červená barva byla zvolena záměrně: Dějiny keramiky sahají několik tisíciletí zpět, přičemž bylo dlouho nemožné, vypalovat keramiku v červené glazuře, která musela být vypalována za extrémně vysokých teplot. Červené židle tak smysluplně doplňují vystavené předměty v místnosti.

 

Vodou ředitelné laky ADLER byly ostatně zvoleny také záměrně: „Již mnoho let oceňujeme kromě kvality produktů ADLER i velkou míru flexibility a skvělé péče o zákazníky. Vše máme z jedné ruky, můžeme vybírat z bohatého sortimentu a víme, že naše povrchové úpravy odpovídají jak nárokům moderního člověka, tak nejnovějším požadavkům na ochranu  životního prostředí. Jsme hrdi na to, že máme za partnera místního kvalitního dodavatele laků na dřevo“, tvrdí Günter Schobel.

Informace o projektu
Objekt
Série židlí a stůl
Použité produkty
Projektant
Designové nábytkářské studio Votteler & Votteler
Provádějící firmy
Längle Hagspiel

Zum ADLER Online-Shop: