Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Tradiční nábytek s novou interpretací

Tradiční nábytek s novou interpretací

Design a řemeslo nejsou konkurenty. Design a řemeslo jsou jako zamilovaný pár: Jeden neudělá nic bez druhého. Design a řemeslo vytváří krásné věci. Krásné věci, které jsou funkční. Design a řemeslo představují Marchgut a Pühringer. Designérské duo a Mühlviertler Traditionstischlerei společně kráčí cestou budoucnosti.

 

S tradicí za zády

Je to příběh o úspěchu: Klaus Pühringer je šéfem tradiční stolárny v Mlýnské čtvrti v Reichenthalu. V roce 1981 ji založil jeho otec. Jeho filozofie zní: „Tradiční řemeslo a nejkvalitněší materiály“. To mu ale nebrání dívat se přímočaře do budoucnosti a opouštět zavedené cestičky. Od roku 2008 proto spolupracuje s průmyslovým designérem Markem Gutem. Začalo to jako experiment, dnes je z toho přátelství - a model obchodního úspěchu. Společně vytvořené kousky jsou totiž jednoduché, funkční a dobře zpracované. „Společně s průmyslovým designérem Markem Gutem rozvíjíme a plánujeme nábytek a vyrábíme jej ve vlastním rodinném podniku. Vášeň pro dokonalé tvary určuje náš styl práce. Jedinečnost pramení ze spojení tradice, designu a lásky k materiálu“, vysvětluje Klaus Pühringer, proč zvolil tuto cestu.

 

Různé předměty, jeden styl

Během čtyřleté spolupráce s Markem Gutem vznikla celá řada předmětů. Spojuje je kombinace čistoty tvarů s funkčním vtipem. Od židle „Hockn“ k barové stoličce „Hocka“, od „Stolu 08“ ke stolu „Ms. you“, od "Commode“ ke „Commander“.

 

Komoda „Commode“ z dubu nebo ořechu působí na první pohled skromně: čisté linie, pravé dřevo, transparetní lakování pomocí laku ADLER Legnopur. Až když otevřete dveře a šuplíky, ukáže své barevnné tajemství: Uvnitř je komoda nalakována pomocí produktu ADLER Pigmopur ve výrazně žlutém odstínu RAL-1018. Kromě toho se z tohoto klenotu vyklube velké překvapení, nabízí totiž dostatek místa pro všechny velké i malé osobní poklady.

 

„Hockn“ a „Hocka“ okouzlí geniální jednoduchostí. Židle a stoličky z dubu vypadají  hranatě, jak minimalisticky působí. To dlouho chybělo! Jakmile se posadíte, poznáte, že tvar a funkce zde tvoří dokonalou jednotu. Málokdy lze sedět u baru či stolu tak pohodlně. Sedící plochy jsou lehce prohnuté a konstrukčně ergonomické: Optimálně podporují hýžďové svaly a páteř. „Rozhodli jsme se pro dub, nejen z toho důvodu, že se nejlépe hodí pro stoličky a židle, ale také proto, že představuje obnovitelný regionální materiál. Chceme přírodu integrovat do soukromého životního prostoru“, říká Klaus Pühringer.

 

Zážitek pro chuťové pohárky, ruce i oči

Obzvláště zdařilým příkladem této interpretace je vinotéka Ignis v Linzi. Milovníci vína jsou známí labužníci a dubové židle a stoličky od Pühringera, které jsou nalakovány produktem ADLER Natureffekt, tvoří v zásadě přírodní produkt stejně tak jako ušlechtilé kapky vinných lahví. Kdo si umí vychutnat aroma Pinot Noir, umí ocenit i přirozený vzhled a hřejivý pocit, které umožňuje dubové dřevo nalakované  produktem ADLER Natureffekt. Ať sedíte u baru či stolu, požitek z dobrého vína a dobrého posezení prýští z každého místa.

Informace o projektu
Objekt
Nábytek
Použité produkty
Projektant
Průmyslový designér Marek Gut
Provádějící firmy
Tischlerei Klaus Pühringer

Zum ADLER Online-Shop: