Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Barevná sanace oken celnice

Nová fasáda v Ludwigshafenu vzdává hold minulosti a moderně

Barevná sanace oken celnice

Stará celnice v Ludwigshafenu pritahovala zraky lidí vždy: nejprve to byly pohledy námorníku, kterým ukazovala cestu do bezpecného prístavu. Dnes se k stácejí zraky lidí, kterí mírí do klidných vod manželství. Anebo také ti, co mají – zcela oficiálne – duvod k oslave. Bývalá „Velkovévodská bádenská hlavní celnice“ poskytuje prístreší nejen místní radnici, nýbrž i prekrásným konferencním a výstavním prostorám. Bankety, recepce, semináre nebo školení – díky architektonicky vzorové rekonstrukci a nákladné prestavbe dnes Stará celnice propujcuje dustojný rámec oficiálním akcím všeho druhu.

 

Na tento památkový objekt v idylické poloze prímo na brehu Bodamského jezera, obklopený nádhernými parky je nádherný pohled – také díky nové fasáde, kterou koncem roku 2010 realizovala specializovaná firma Malerfachbetrieb Kaupert se sídlem v Ludwigshafenu. Exteriér Staré celnice je charakteristický predevším svými barevnými okny a okenicemi. Pri jejich oprave nepristoupil malírský mistr na žádné kompromisy, zvolil vhodné profesionální rešení z palety spolecnosti ADLER, které objednal u spolecnosti  Farbtex Friedrichshafen. U oken použil jako základní náter Pullex Renovier-Grund, jako krycí pak Pullex Color Weiß. Na okenice použil Pullex Color Grün.

 

Na svuj výsledek muže být pyšný: díky novému náteru by Hlavní celnici, dnešnímu charakteristickému symbolu mesta Ludwigshafen, jejích skoro 200 let nikdo nehádal. A když v léte prijedou stovky výletníku a žasnou nad dílem Petera Lenka, které od roku 2008 budí všeobecnou pozornost, protože zobrazuje skupinu nahých politiku, jiste prijde tu a tam vhod možnost odvrátit zrak ke krásným, a zcela jiste naprosto neskandálním oknum.

Informace o projektu
Objekt
Celnice v Ludwigshafenu
Investor
Městská obec Ludwigshafen
Použité produkty
Projektant
Městská obec Ludwigshafen
Provádějící firmy
Specialista na malířské práce Kaupert Farbtex Friedrichshafen

Zum ADLER Online-Shop: