Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Okenní fasáda na slunci

Více světla v životě

Okenní fasáda na slunci

OKENNÍ FASÁDA NA SLUNCI

Správný nápad ve správný okamžik - a vypadá to, že úspěch je naprogramován: Například když tři berlínští inženýři a jeden Brit v roce 1999 věří v sílu slunce. A pro podnik Q-Cells AG, který vzešel z tohoto nápadu, dnes pracuje více než 2000 lidí. Ostatně mnoho z nich právě na Sonnenallee (Sluneční třída). Protože tady, v nově otevřené průmyslové oblasti Thalheim (město Bitterfeld-Wolfen), zřídila firma Q-Cells úplně novou, ohromující provozovnu. Se spoustou prostoru pro (světelné) nápady, díky jimž se i společnost ADLER může slunit v lesku průkopníka fotovoltaiky.

JEMNÁ PRÁCE

Náročnou konstrukci fasády totiž realizoval dlouholetý zákazník společnosti ADLER -Kai Wähner GmbH v saském Falkensteinu - společně s firmou Heckel GmbH z Triebu. Skutečně velká výzva: Podle plánu berlínského architektonického ateliéru Andreas Hierholzer bylo třeba vytvořit 2300 čtverečních metrů plochy fasády, na výšku přes dvě patra, a osadit je dřevohliníkovými okny a dveřmi. Systém sloupek-příčka umožňuje obzvláště jemný, moderní vzhled. K němu přispívají také barevné odstíny hliníkových plášťů venku - svěží blankytná modř kombinovaná s tmavě šedou.

FIX

"Otevírací části jsou okna ze smrkového dřeva - s vrchním lakováním produktem ADLER Aquawood DSL v barevném odstínu Buk", líčí Kai Wähner. Skladba povrchové úpravy byla osvědčená třívrstvá klasická, vestavění ne tak úplně: "Celý projekt byl připravován digitálně. Na centrálním serveru byly všechny technické výkresy, smlouvy, dokumenty - podle nich musel každý dodavatel řemeslných výrobků a prací plánovat, vyrábět a koordinovat", vypráví. To znamená: žádné dodělávání na staveništi, přesná výroba do nejmenšího detailu, ale ve velkém stylu. "Pro první úsek stavby jsme museli za den dodat, smontovat a připravit pro další profese 100 čtverečních metrů fasády".

Ale to úsilí se vyplatilo: Okenní fasáda se na slunci třpytí jako lesklá páteř fotovoltaického obra. Jak přiléhavé.

Informace o projektu
Objekt
Q-Cells AG
Investor
Q-Cells AG
Použité produkty
Projektant
Andreas Hierholzer
Provádějící firmy
Kai Wähner GmbH, Heckel GmbH

Zum ADLER Online-Shop: