Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Lakování dveří pomocí Aqua-PU Pro

Bez zápachu, snadno zpracovatelný, perfektní výsledek: Profesionální lak na bázi vody ADLER Aqua PU Pro nadchl malíře.


13.10.2014

Díky novému produktu Aqua-PU Pro se firmě ADLER podařilo smést ze stolu veškeré problémy klasických syntetických laků: Nežloutne, je bez zápachu a

rychleschnoucí. Ať už použijete tužidlo nebo ne, je zpracování velmi jednoduché. Krok po kroku Vám to přiblížíme v našem návodu:

 

Příprava podkladu

Staré nátěry obruste excentrickou bruskou zrnitostí P 220. Tak dosáhnete čistého podkladu. Plochu zbavte brusného prachu!

 

Základování

Po broušení může na některých místech prosvítat plech. Abyste dosáhli dobré přilnavosti, je třeba provést 1 základní nátěr pomocí produktu Aqua-Multiprimer Pro – dle povahy předmětu a libosti štětcem nebo válečkem. Před dalším nátěrem je nutné nechat povrch vyschnout nejméně 6 hodin. 

 

Přidání tužidla

10 % tužidla přidejte k vrchnímu laku. K tomu použijte váhu, tak jako zde na obrázku, a nebo - ještě jednodušeji - odměrný pohárek. Např. na 750 ml laku jednoduše odměřte 75 ml tužidla. Respektujte dobu zpracovatelnosti: Po přidání tužidla je možné s lakem pracovat ještě 2-3 hodiny. 

 

1. vrstva povrchové úpravy 

Po přidání tužidla lakujte jako obvykle za použití štětce nebo válečku. Lak se zpracovává velmi dobře, protože se jedná o lak na vodní bázi, rychle se vpíjí. Doporučujeme natírat lak rychle a natřené plochy později už neopravovat. 

 

Mezibrus

Po 6 hodinách je plocha připravena k přebroušení zrnitostí P 240. Plochu opět řádně očistěte od brusného prachu!

 

2. vrstva

Následuje 2. nátěr. Lak vyschne po 6 hodinách - bez zápachu dosáhnete kvalitní hodnotný povrch. 

 

Použité produkty ADLER:

Aqua-Multiprimer Pro 

Aqua-PUR-Härter 82220 

Štětce pro laky na vodní bázi

Váleček pro laky na vodní bázi

Brusný papír

Zum ADLER Online-Shop: