Používáme Cookies, abychom vám poskytli nejlepší možný servis. Pokračováním v používání stránek s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.
OK

Povrchové efekty na nábytku: lakování s patrnými tahy štětce - rustikální, tradiční, strukturované

Chcete nalakovat nábytek v selském stylu a dodat mu decentní antický charakter? Pomocí lakování s patrnými tahy štětce lze docílit jedinečných zážitků...

Lakování s patrnými tahy štětce je klasická historická technika natírání příp. lakování, jíž lze na nábytku, dveřích nebo hrazeních stěn dosáhnout jedinečných efektů. Nanášením natíráním vznikají individuální výsledky a decentní antický charakter. Takovéto efektové lakování se hodí jak pro zdůraznění, tak pro velkoplošné použití.

 

Pomocí varianty skladby povrchové úpravy, jak bude uvedena dále, lze dosáhnout hrubě strukturovaného povrchu. Druhou variantu lakování s patrnými tahy štětce (jemný, hladný povrch) najdete v brožuře Efektové laky. 

PODKLADY:

Pro rustikální lakování s patrnými tahy štětce se hodí všechny nosné podklady jako jsou např. desky potažené fólií a desky MDF (vyplněné, ostře přebroušené zrnitostí 180), podýhované dřevotřískové desky i listnaté dřevo s jemnými póry a jehličnaté dřevo s nízkým obsahem pryskyřice.

PRACOVNÍ POSTUP:

  1. 1 - 2x natřete neředěným produktem ADLER Acrylcolor v požadovaném barevném odstínu
  2. Po schnutí přes noc naneste stříkáním tenkou vrstvu produktu ADLER Antikpatina v požadovaném barevném odstínu.
  3. Po cca 30 minutách schnutí se přebroušením ploch zrnitostí 240 - 280 vybrousí antická patina na vyvýšených místech.
  4. Přestříkejte PUR lakem bez nitrocelulózy jako např. ADLER Legnopur nebo ADLER Pigmotop.

DALŠÍ EFEKTY:

Mramorový efekt - mramorování, atmosféra Středomoří 

 

Více efektů a nápadů pro kreativní utváření nábytku a jiných dřevěných ploch a vhodné laky a skladby povrchové úpravy značky ADLER najdete v naší brožuře Efektové laky.

Popis Velikost Formát
Brožura Efektové laky 5.9 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: