ADLER expozice pro návštěvníky veletrhu Holz-Handwerk

"Spousta návštěvníků v expozici ADLER", "mnoho nových kontaktů na zákazníky", "velký zájem o naši nabídku vodou ředitelných povrchových úprav": Ohlas v týmu ADLER po letošním veletrhu Holz-Handwerk 2022 v Norimberku byl zcela jasný: veletrh byl naprostý úspěch a ADLER se na něm v hale 10.1 ukázal jako skutečný magnet na návštěvníky veletrhu.
27. 7. 2022

Budoucnost patří vodou ředitelným lakům

Ústředním tématem veletrhu v oblasti povrchových úprav byly rozhodně vodou ředitelné laky. „Mnoho stolařů a truhlářů a stále častěji také menších firem přemýšlí o přechodu na vodou ředitelné povrchové úpravy,“ vysvětluje Andreas Fischbacher, vedoucí prodeje ADLER pro jižní Německo. Peter Stecher, ředitel divize ADLER pro dřevozpracující průmysl, vysvětluje důvody: „Technologie povrchových úprav šetrná k životnímu prostředí jednoznačně odpovídá duchu doby a nabízí zpracovatelům dobrou možnost uplatnit se na trhu. Vodou ředitelné systémy nyní navíc zaručují stejně vysoký standard jako produkty na bázi rozpouštědel, například pokud jde o snadné zpracování a dobu schnutí. A v neposlední řadě se na pozadí rostoucích cen ropy staly vodou ředitelné laky také velmi atraktivní z hlediska nízkých nákladů.“ ADLER také nabídl návštěvníkům veletrhu ideální řešení. Nový vodou ředitelný všestranný lak Bluefin Unistar, s nímž je přechod na vodou ředitelné systémy jednoduchý. Tento nový lak na nábytek se lakýrníkům snadno používá, je bezpečný při aplikaci, rychle schne a lze jej brousit již po jedné hodině. Bluefin Unistar lze použít na jakýkoli běžný typ dřeva bez zabarvení a je vhodný pro 1-složkové i 2-složkové zpracování - při 2K použití dokonce s dobou zpracovatelnosti až tři dny!

Dvojitá expozice

Na letošním veletrhu se společnosti ADLER také osvědčil nový koncept nemít další expozici na souběžně probíhajícím Fensterbau Frontale a místo toho zvát výrobce oken přímo do přilehlého areálu veletrhu Holz-Handwerk. Společnost ADLER zde mimo jiné představila výrobcům oken také nový systém ADLER Histo pro renovaci historických špaletových oken. A nechyběla ani exkluzivní ukázka inovativních protipožárních systémů Pyrolan, na které se mohou zpracovatelé dřeva těšit již za pár měsíců.

Vše zelené

V souladu se současným trendem ochrany životního prostředí a udržitelnosti byla veletržní expozice ADLER zahalena do živé zeleně a co se týče atmosféry, vše bylo laděné takzvaně "do zelena". Peter Stecher navíc dodává: „Navzdory současným obtížným podmínkám na trhu jsou naši zákazníci z řad výrobců stále optimističtí, množství objednávek na výrobu pro koncové zákazníky je stále vysoké. V ADLER také s velkou pokorou hledíme do budoucnosti – skvělá odezva zákazníků na naši přítomnost na veletrhu ukazuje, že jsme na správné cestě!“

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 670 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com