Bluefin Unistar: Lak ADLER pro každou příležitost

Efektní povrchy, elegantní vysoký lesk, třpytivý metalický vzhled: rozmanitá nabídka laků na nábytek ADLER splňuje všechna designová přání.
10. 3. 2022

Ale ruku na srdce: pro každodenní život v truhlářské dílně obvykle není vyžadován extravagantní superhrdina mezi barvami, ale spíše solidní všeuměl: univerzálně použitelný, uživatelsky přívětivý a účinný, s nekompromisně dobrým konečným výsledkem. S novým Bluefin Unistar nyní ADLER přináší na trh přesně tento produkt: vodou ředitelný lak pro všechny příležitosti!

Pohodlí při zpracování

Není pochyb o tom, že vodou ředitelné barvy jsou dobré pro lidi i životní prostředí. Dlouhou dobu však měly pověst problematických nátěrů náchylných k chybám při používání. Bluefin Unistar konečně odstraňuje tyto předsudky. Nová hvězda v sortimentu vodou ředitelných laků ADLER nabízí komfortní zpracování, které truhláři a stolaři oceňují u produktů na bázi rozpouštědel. Lze jej použít přímo na všechny běžné druhy dřeva – včetně dubu, podle potřeby v jednosložkovém (1K) nebo dvousložkovém (2K) zpracování. Při 2K zpracování barva boduje extrémně dlouhou dobou zpracovatelnosti - až tři dny – takže můžete materiál, který zbude v pátek, zpracovat i po víkendu. Díky zlepšenému počátečnímu schnutí lze povrch brousit již po jedné hodině. Kromě toho, že je Bluefin Unistar velmi uživatelsky přívětivý, přesvědčí také kvalitou povrchu: vynikající plnivost, velmi dobré zvýraznění kresby a vysoká transparentnost zajišťují bezchybný vzhled na pohled i na omak a vynikající ochranu proti poškrábání a skvrnám.

Jedinečný balíček

Reinhard Huber, jehož tým v laboratoři nábytkových laků ADLER vyvinul tento nový všestranný prostředek, vysvětluje: „V ADLERu intenzivně pracujeme s vodouředitelnými barvami pro řemeslo a průmysl již 40 let. Na základě těchto bohatých zkušeností jsme pro naše zákazníky vytvořili produkt, který je v této podobě jistě jedinečný.“ Bluefin Unistar je účinný jako průmyslový produkt a zároveň tak nekomplikovaný a flexibilní, že je vhodný pro téměř každé použití v truhlářské dílně. Kromě toho má barva vynikající ekologickou vyváženost s obsahem VOC nižším než 3 % a výrobou šetřící zdroje, za což byla barva také oceněna rakouskou ekoznačkou. Reinhard Huber je proto přesvědčen: „Bluefin Unistar má nejen na to, aby se stal novým oblíbeným produktem zpracovatelů vodou ředitelných laků a barev. Mnoha truhlářům, kteří stále používají barvy a laky na bázi rozpouštědel, také usnadní přechod na ekologický a udržitelný proces nanášení vodou ředitelnými barvami.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 670 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com