Bluefin Unistar: univerzální lak šetrný k životnímu prostředí

Co můžeme udělat, abychom přispěli k ochraně životního prostředí? Tuto otázku bychom si měli položit nejen na Světový den životního prostředí 5. června, ale také každý den v roce. Prvním krokem by mohlo být stále častější používání produktů šetrných k životnímu prostředí. A to nejen v jídle či oblečení, ale zkrátka všude – dokonce i v oblasti povrchových úprav. Je přece také důležité, čím si doma malujeme stěny nebo jaký lak používáme při výrobě nábytku.
3. 6. 2022

V udržitelném sortimentu z řady green od předního rakouského výrobce barev a laků ADLER najdou zpracovatelé a truhláři ekologické povrchové úpravy pro každou oblast použití a v té nejvyšší kvalitě. Nejnovějším přírůstkem v této řadě ekologických produktů je všestranný vodou ředitelný lak Bluefin Unistar – první nábytkový lak, který získal rakouskou ekologickou značku!

 

Ekologická kvalita

Rakouská ekoznačka je spolehlivou zárukou ekologické kvality produktu. Komplexní, přísný certifikační proces zajišťuje, že v certifikovaných produktech nejsou žádné látky, které ohrožují životní prostředí nebo zdraví. To je důležité zejména u barev a laků, které se používají v obytných prostorách – vždyť v interiéru trávíme až 90 % svého života. Z tohoto důvodu má například většina interiérových barev ADLER již řadu let certifikaci rakouskou ekologickou značkou. Nyní poprvé získal tento certifikát i lak na nábytek: vodou ředitelný lak Bluefin Unistar je všestranný a spolehlivý, efektivní a uživatelsky přívětivý – a navíc skrz naskrz ekologický.

Přísná kritéria

Co je zapotřebí k tomu, aby lak tuto získal vytouženou ekoznačku? Dr. Matthias Glätzle, vedoucí centrálního vývoje společnosti ADLER, uvádí: „Používání změkčovadel, konzervačních látek a biocidů je přísně regulováno – je to důležité mimo jiné i proto, že tyto látky mohou spouštět alergické reakce. Sloučeniny kobaltu nebo environmentálně škodlivé APEO jsou také tabu.“ Nízký obsah rozpouštědel je také důležitý: „Vzhledem k velmi nízkému podílu rozpouštědel v novém laku Bluefin Unistar není vzduch v místnosti znečištěn emisemi těkavých organických látek z lakovaných povrchů,“ vysvětluje Dr. Glatzle. Vodou ředitelný ekologický lak Bluefin Unistar splňuje všechny tyto požadavky na výbornou – s obsahem VOC nižším než 3 % je dokonce hluboko pod předepsanými mezními hodnotami. Lak na nábytek Bluefin Unistar je tedy zárukou ekologické a zdravotně nezávadné výroby i bydlení. Tento udržitelný lak má navíc i další plus: Bluefin Unistar je mimořádně všestranný a lze jej použít skutečně univerzálně: na každý běžný druh dřeva, pro každý typ interiérového vybavení, v 1-složkovém nebo 2-složkovém provedení, vše v závislosti na potřebách výrobce. Namísto množství různých speciálních produktů tak výrobce potřebuje pouze tento jeden transparentní lak a dokáže jím pokrýt každý výrobní požadavek – to výrobci významně šetří zdroje a umožňuje efektivní výrobní proces. Navíc, tento vodou ředitelný lak je velmi uživatelsky přívětivý, jeho zpracování totiž není vůbec komplikované. Reinhard Huber, jehož tým v laboratoři na nábytkové laky ADLER vyvinul tento univerzální lak, vysvětluje: „Mnoho truhlářů stále spoléhá na laky na bázi rozpouštědel, protože se s nimi lépe pracuje. S lakem Bluefin Unistar můžeme nyní nabídnout vodou ředitelný produkt, který je minimálně stejně uživatelsky příjemný a zároveň mimořádně ekologický. Vodou ředitelné laky jsou budoucností a Bluefin Unistar je ideálním produktem pro přechod na tuto udržitelnou technologii povrchových úprav!

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 670 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com