Cena European Responsible Care Award pro ADLER

Výjimečné projekty a iniciativy jsou každoročně oceněny cenou European Responsible Care Award. Mezi vítězi roku 2022 byl i ADLER.
16. 11. 2022

S programem Responsible Care si chemický průmysl v Evropě stanovil za cíl pokračovat v oblasti životního prostředí, bezpečnosti a zdraví – nezávisle na zákonných požadavcích. Výjimečné projekty a iniciativy jsou každoročně oceněny evropskou cenou European Responsible Care Award. Mezi oceněnými za rok 2022 byl také ADLER, který je partnerem Responsible Care již přibližně 30 let. Porota ho ocenila cenou European Responsible Care Award v kategorii „Efektivní využívání zdrojů“ za rozvoj udržitelného green sortimentu a implementaci principů oběhového hospodářství v oblasti vývoje nátěrových hmot.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 670 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com