Efektivní zpracování na jakémkoli povrchu: Aviva Home-White Plus od společnosti ADLER

Stavební práce jsou téměř dokončeny, všechny stěny jsou omítnuty, spáry mezi sádrokartonovými panely jsou úhledně vyplněny. Jediné, co chybí, je poslední krok ke šťastnému životu: čisté bílé stěny, které zajišťují jasné a přívětivé klima v interiéru. Přední rakouský výrobce laků a barev ADLER vyvinul novou interiérovou barvu Aviva Home-White Plus pro dokonalý nátěr na jakémkoliv povrchu. Ekologická nástěnná barva se vyznačuje nejen vysokou kryvostí a snadnou aplikací, ale má také zvláštní benefit: Díky svému inovativnímu složení lze tuto nástěnou barvu natřít přímo na sádrokarton i bez základního nátěru. To ušetří časově náročný pracovní krok a zajistí homogenní povrch na každém povrchu.
19. 8. 2021

Efektivní a šetrná k životnímu prostředí

U běžných disperzních barev musí být stěny ze sádrokartonu před nanesením první vrstvy barvy základované. „Problémem není ani tak samotná sádrokartonová stěna, ale vyplněné spáry mezi nimi,“ říká vývojář nástěnných barev Christoph Geisler z laboratoře ADLER. „Stěrkovací hmota, podobně jako velmi nasákavá malta nebo sádrové omítky, musí být nejprve zpevněna speciálním základním nátěrem, aby byl vytvořen rovnoměrný a stabilní podklad.“ U barvy Aviva Home-White Plus tento krok není nutný - šetří tak nejen čas, ale také peníze. Bez ohledu na to, zda se jedná o omítku, sádru nebo beton: barvu Aviva Home-White Plus lze aplikovat přímo na podklad - „U sádrokartonu je důležité jen to, aby byly spoje předem dobře vybroušeny a odstraněn prach,“ vysvětluje Christoph Geisler. Díky své vynikající kryvosti a snadnému zpracování jsou dokonale matné bílé stěny zaručeny. A co je nejlepší: Aviva Home-White Plus je vyráběna podle receptury zvláště šetrné k životnímu prostředí, bez rozpouštědel nebo změkčovadel a je plněná do ekologických nádob z recyklovaného plastu. Tato interiérová barva, která byla oceněna rakouskou ekoznačkou, zajišťuje zdravé klima v místnosti bez znečišťujících látek a útulnou atmosféru.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com