Eko? Logický! Lignovit Terra z ADLER inspiruje dřevostavitele, projektanty i architekty

Přirozenost a udržitelnost jsou velkými tématy. Zejména v dřevařském odvětví je kladený velký význam na materiály šetrné k životnímu prostředí, které šetří zdroje a jsou zdravé. „Kdekoli jsou lidé, neměly by se používat žádné škodlivé látky,“ říká přesvědčeně architekt Niklaus Bucher. Dnes stejně jako i před šesti lety - když jako jeden z prvních použil pro projekt církevního centra Wittenbach ekologický olej na dřevo Lignovit Terra od společnosti ADLER. Rozhodnutí, kterého nikdy nelitoval - a které z něj udělalo průkopníka v oboru.
12. 2. 2021

Zdravý!

V roce 2015 vytvořil architekt kanceláře Bucher Architekt BSA centrum evangelické farnosti Tablat-St. ve veselých pastelových odstínech. Gallen ve Wittenbachu ve Švýcarsku. Venku i uvnitř! Protože olej na dřevo, který se vyrábí bez chemických prostředků na ochranu dřeva, rozpouštědel nebo změkčovadel, lze bez váhání použít i v interiéru. Dnes, téměř šest let po otevření, jsou barevné prostory stále stejně krásné jako první den. Není divu, že Nikolaus Bucher používá Lignovit Terra znovu a znovu v dalších projektech. „Na trhu neexistuje žádný jiný srovnatelný produkt,“ zdůrazňuje architekt.

Pestrý!

Lignovit Terra není jen velmi žádaný na dřevěných bedněních, dřevěných obkladech, stěnových a stropních prvcích uvnitř i venku, má také neocenitelnou hodnotu například pro výrobce vybavení dětských hřišť. „Jsme velmi rádi, že můžeme použít ekologický olej na dřevo od společnosti ADLER k natírání našich kreativních herních prvků ze dřeva robinia,“ říká Janko Helmschmidt, zakladatel společnosti Janko Spielgeräte GmbH. Domečky, prolézačky, parkurové dráhy, na kterých mohou malí pokračovat ve své přirozené potřebě pohybovat se - chemické prostředky na ochranu dřeva v nich nemají místo! I bez těchto přísad dokáže Lignovit Terra dlouhodobě chránit dřevo před poškozením vodou a dodávat mu sametově matnou, krásnou barvu. Nedávno dal Helmschmidt zelenočervená křídla cool drakovi na hřišti v Engstingenu v oblasti Baden-Würrtemberg.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghofer, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 18 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 25 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální.

 

© by adler-lacke.com