Eko? Logicky! Lignovit Terra z ADLER inspiruje dřevostavitele, projektanty i architekty

Přirozenost a udržitelnost jsou velkými tématy. Zejména v dřevařském průmyslu je kladen velký význam na materiály šetrné k životnímu prostředí, které šetří zdroje a jsou zdravotně nezávadné. „Kdekoli jsou lidé, neměly by se používat žádné škodlivé látky,“ říká přesvědčeně architekt Niklaus Bucher. Dnes stejně jako i před šesti lety - když jako jeden z prvních použil pro projekt církevního centra Wittenbach ekologický olej na dřevo Lignovit Terra od společnosti ADLER. Rozhodnutí, kterého nikdy nelitoval - a které z něj udělalo průkopníka v obor.
12. 2. 2021

Zdravý!

V roce 2015 vytvořil architekt kanceláře Bucher Architekt BSA centrum evangelické farnosti Tablat-St. ve veselých pastelových odstínech. Gallen ve Wittenbachu ve Švýcarsku. Venku i uvnitř! Protože olej na dřevo, který se vyrábí bez chemických prostředků na ochranu dřeva, rozpouštědel nebo změkčovadel, lze bez váhání použít i v interiéru. Dnes, téměř šest let po otevření, jsou barevné prostory stále stejně krásné jako první den. Není divu, že Nikolaus Bucher používá Lignovit Terra znovu a znovu v dalších projektech. „Na trhu neexistuje žádný jiný srovnatelný produkt,“ zdůrazňuje architekt.

Pestrý!

Lignovit Terra není jen velmi žádaný na dřevěných obkladech, stěnových a stropních prvcích uvnitř i venku, má také neocenitelnou hodnotu například pro výrobce vybavení dětských hřišť. „Jsme velmi rádi, že můžeme použít ekologický olej na dřevo od společnosti ADLER k natírání našich kreativních herních prvků ze dřeva robinia,“ říká Janko Helmschmidt, zakladatel společnosti Janko Spielgeräte GmbH. Domečky, prolézačky, parkurové dráhy, na kterých se mohou děti přirozeně bez obav pohybovat - chemické prostředky na ochranu dřeva v nich nemají místo! I bez chemických přísad dokáže Lignovit Terra dlouhodobě chránit dřevo před poškozením vodou a dodávat mu sametově matnou, krásnou barvu. Nedávno dal Helmschmidt například zelenočervená křídla cool drakovi na hřišti v Engstingenu v oblasti Baden-Würrtemberg.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghofer, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghofer. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

 

© by adler-lacke.com