Evropský nábytkářský průmysl hostem společnosti ADLER

Na dva dny na konci podzimu 2022 bylo centrum evropského nábytkářského průmyslu v Tyrolsku. Na mezinárodní akci nábytkářského průmyslu v továrně ADLER ve Schwazu se sešli výrobci z celé Evropy k inspirativním přednáškám, odborné výměně zkušeností a názorů a uvolněnému setkání.
21. 12. 2022

Měnit nebo předcházet?

Ředitel divize pro nábytkový průmysl ve společnosti ADLER Daniel Pesserer přivítal více než 100 účastníků na dvoudenní akci s tématem: „Všechno je zelené!“ Hned první prezentace byla předzvěstí špičkového programu. Andreas Huber, generální ředitel německého Club of Rome položil provokativní otázku: Jsme ztělesněním změn, nebo jsme blokátory na cestě k budoucnosti zlepšující život? Vidíme jen překážky, nebo spíše možnosti, jak změnit náš svět k lepšímu? Reinhard Guem a Christian Schütz, vedoucí vývoje a prodeje pro nábytkářský průmysl ve společnosti ADLER, poté vysvětlili, jaké možnosti nabízí proces lakování pro „pozitivní ekologickou stopu“: efektivní procesy s nízkými ztrátami materiálu a nízkou energetickou náročností, nízkoemisní povrchové úpravy s vysokým podílem přírodních a obnovitelných surovin, produktový design založený na principech cirkulární ekonomiky a v neposlední řadě vysoká kvalita povrchu prodlužující životnost každého kusu nábytku.

Lekce leadershipu

Inovativní procesy povrchových úprav byly ve středu zájmu druhého dne mezinárodní akce ADLER pro nábytkářský průmysl: Edy Bortolotto, výkonný ředitel italské společnosti Innova zabývající se povrchovými úpravami, informoval o pozitivních zkušenostech s excimerovou technologií od ADLER a příslušnými UV systémy povrchových úprav pro hluboce matné a odolné povrchy. Obchodní manažer Cefla Patrick Görner nabídl vizi nových technologií pro obzvláště materiálově a energeticky efektivní povrchovou úpravu. A Stefan Veil z IST METZ (specialisté na vše kolem UV) vysvětlil, jak lze dosáhnout vyšší kvality povrchu s nižší spotřebou energie s FREEcure a LED. Celou událost korunoval Kurt Matzler: Tyrolský badatel v oblasti strategie a managementu převedl své zkušenosti z Race Across America, nejtěžšího cyklistického závodu na světě, do osmi cenných lekcí leadershipu.

Živá výměna

Doprovodný program nebyl v žádném případě horší než prvotřídní přednášky: Pestré kulinářské přestávky, prohlídka moderní továrny ADLER a zámecký večer na pevnosti v Kufsteinu poskytly rámec pro osvěžení starých kontaktů a navázání nových. „Nestává se často, aby se na jednom místě sešli zástupci tolika různých výrobců a našli příležitost k odborné výměně zkušeností a názorů,“ ohlíží se Daniel Pesserer za úspěšnou akcí. „Nové kontakty, zajímavé diskuse a cenné podněty k zamyšlení, navíc dostatek času na pohodlnou pospolitost - s těmito pozitivními zkušenostmi se již těšíme na naši další mezinárodní akci pro nábytkářský průmysl za dva roky!"

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 670 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com