Maximální transparentnost s CrystalClear-Technology od ADLER

S novou technologií CrystalClear-Technology dosahuje rakouský výrobce barev ADLER nového milníku v lakování oken: CCT umožňuje křišťálově čistou transparentnost v kombinaci s vysoce účinnou ochranou před světlem a nejlepší kvalitou povrchu.
27. 3. 2023

Každý kus dřeva má svůj osobitý charakter. Jeho barva, zrnitost a vzor pórů jsou jedinečné jako otisk prstu člověka. Zachování tohoto přirozeného vzhledu je pochopitelně přáním mnoha stavitelů. Každý, kdo si zakládá na vysoce kvalitním materiálu na oknech, jako je dřevo, ho chce také předvést v plné kráse! Dosud to však bylo možné jen v omezené míře: při vysoce transparentních povrchových úpravách oken nutně docházelo ke žloutnutí nebo vyblednutí. Systémy povrchové úpravy, které působí proti tomuto zabarvení, mají výrazně nižší transparentnost. Z tohoto důvodu se mnozí výrobci spoléhají na oleje – se všemi výhodami i nevýhodami: je dobře známo, že naolejované povrchy méně chrání před povětrnostními vlivy či mechanickým namáháním, což často vede k problémům. Kromě toho se o naolejované povrchy je třeba starat v pravidelných intervalech 6 až 12 měsíců – komplexní údržba, která se podle zkušeností často zanedbává. Přední rakouský výrobce barev ADLER však nyní konečně nabízí řešení: Nová technologie CrystalClear-Technology (CCT) spojuje křišťálově čistou brilantnost s vysoce účinnou ochranou před světlem a dokonalou kvalitou povrchu, na kterou jsou zpracovatelé zvyklí u prémiových laků ADLER.

Jedinečný balíček ochrany před světlem

Receptem na úspěch nové technologie CCT je jedinečný balíček ochrany před světlem, který vyvinul tým v laboratoři ADLER vedený manažerem vývoje Dr. Simonem Leimgruberem. „Zkombinovali jsme různé UV absorbéry tak, abychom dosáhli nejlepší možné ochrany v celém rozsahu vlnových délek viditelného a neviditelného záření,“ říká Dr. Leimgruber. To je důležité zejména u dubových oken: běžné světelné stabilizátory chrání jen před UV zářením – ale proti obávanému vyblednutí dubu nic nezmohou. Nová vysoce výkonná ochrana před světlem od ADLER na druhé straně velmi cíleně pohlcuje i části viditelného světelného spektra – zabraňuje jak žloutnutí smrku, borovice či jídle, tak vyblednutí dubu. Balíček ochrany před světlem má jen minimální samozabarvení – autentický, vysoce kontrastní charakter dřeva je zachován až po póry.

Bez kompromisů

Jedinečná technologie CCT je dostupná pro 1-složkový systém povrchové úpravy na okna Ligno+, 2-složkový systém povrchové úpravy na okna Aquawood Diamond. Dřevo se nejprve opatří vhodným základním nátěrem pro dub, modřín nebo smrk, borovici a jedli. Nakonec se po mezivrstvě nanáší vysoce transparentní vrchní vrstva, která zajišťuje naprosto odolný povrch a dlouhotrvající ochranu před světlem. „S technologií CrystalClear-Technology jsme dosáhli skutečného milníku,“ vysvětluje hrdý Dr. Leimgruber. „Poprvé je nyní možné povrchově upravit okna s maximální transparentností a v nekompromisní kvalitě povrchu – to znamená, že můžeme nabídnout vysoce kvalitní kompletní řešení pro současný trend směrem k přírodnímu vzhledu dřeva."

Produkty dostupné s technologií CCT

Aquawood Primo A3

Aquawood Primo A4

Aquawood Diamond

Všechny podrobnosti k inovativní technologii CrystalClear-Technology (CCT) najdete v katalogu Povrchové úpravy oken.

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se zhruba 720 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com