Očima ADLER: fascinující barvy v centru pozornosti

Modrá jako odraz jasného nebe v rampouchu? Červená jako ty nejšťavnatější bobule? Zelená jako svěží mech na lesní půdě? ADLER vyplní i ty nejneobvyklejší barevné požadavky s dokonalostí a stálou kvalitou.
1. 12. 2021

Poprvé si zákazníci mohou vyzkoušet, jak to funguje, na novém poutavém semináři v rámci ADLER Akademie. Testovací pilotní workshop s renomovaným truhlářstvím Rietberger Möbelwerke byl velkým úspěchem – nyní se tým ADLER těší na mnoho dalších zájemců o semináře!

Mnoho faktorů

Ne všechny barvy jsou stejné. Odborníci na barvy ze společnosti ADLER, předního rakouského výrobce laků, barev a prostředků na ochranu dřeva, o tom mohou vyprávět: "Každý den jsme konfrontováni s výzvou najít dokonalý barevný tón, s nímž zákazníci – zejména výrobci kuchyní a nábytku – mohou vyrábět povrchy konzistentní, reprodukovatelné kvality přesně podle svých nápadů a představ. Partneři z řad průmyslových výrobců mohou nyní sami na vlastní kůži vyzkoušet, jak se to správně dělá a co je třeba dodržovat: ADLER poprvé nabízí vlastní seminář na téma kolorimetrie. "Ukazujeme zájemcům, co je důležité při vylaďování barevného odstínu, jak lze odstín měřit a posuzovat a jaká kritéria barvu ovlivňují," říká Daniel Laurer z ADLER Coloristik. Ten povede únorový seminář přímo v továrně ADLER - úspěšného "preview" se však kvůli nemoci nemohl zúčastnit.

Experti sobě

Na první „testovací termín“ se kolega kolorista Florian Stocker a vedoucí kontroly kvality ADLER Jürgen Wurzenrainer vydali na daleký sever: Začátkem listopadu přijali na základně ADLER v Herfordu tři zástupce ze známé Rietberger Möbelwerke (RMW), kteří se barevnou tematikou denně zabývají. "Nejprve jsme diskutovali o fyzikálních principech, i když účastníci již měli mnoho předchozích znalostí," uvádí Stocker. To vše umožnilo dostat se co nejdříve k jádru věci – k měření barev pomocí různých zařízení a vizuálnímu hodnocení povrchů vzorků. V příjemné profesionální atmosféře menší skupina diskutovala o tom, jak mohou různé faktory - například podklad, podmínky schnutí nebo přidání tužidla - změnit barevné odstíny a jak funguje vzorkování barevných odstínů ve společnosti ADLER.

Vítězství pro obě strany

V pozdním odpoledni se tým ADLER mohl seznámit s podmínkami RMW přímo na místě a také z toho získat důležité poznatky: „Mohli jsme si prohlédnout světelnou kabinu a porozumět procesu vyvíjení barev. To nám pomáhá efektivněji reagovat na potřeby zákazníka, a tak ještě lépe spolupracovat,“ zdůrazňuje Wurzenrainer. Seminář byl tedy pro všechny strany více než úspěšný. „Nabídka byla velmi dobře přijata, od účastníků jsme okamžitě dostali mimořádně pozitivní zpětnou vazbu,“ řekl Key Account Manager společnosti ADLER Bastian Flehmer, který školení pro „svého“ zákazníka zorganizoval. Velké uznání bylo patrné i následující den: jednatel RMW Rudolf Eikenkötter dokonce osobně provedl návštěvníky z ADLER působivou expozicí nábytku, kde lze obdivovat skutečné výsledky oboustranného "barevného" úsilí.

Termín v únoru

Ti, kteří nyní ukázali barvu a chtějí se také ponořit do světa kolorimetrie, k tomu budou mít příležitost začátkem února: 8. února 2022 proběhne v ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu seminář Farbmetrik im Fokus  ("Kolorimetrie v centru pozornosti") pro ty, co mají na starost dokonalé povrchy v oblasti kuchyní a nábytku. Top nejlepší, co můžete udělat, je zaregistrovat se online na www.adler-lacke.com/seminare. Pokud se přihlásíte do 31. prosince 2021, seminář je zdarma pro jednu osobu na firmu. ADLER je také kdykoliv k dispozici pro individuální schůzky, také přímo ve firmě, ale také v nejbližším servisním středisku ADLER!

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com