Tyrolsko v srdci, Tyrolsko doma

Pobyt doma během nouzového stavu, vynuceného koronavirem, není pro Waltera Sinninga, nic obtížného. Pokud během omezení nemůže cestovat a jet do Tyrolska, udělá si Tyrolsko ve své zahradě, v německém Ingelheimu nad Rýnem, necelých šest hodin jízdy autem ze srdce Alp. Známý milovník Tyrolska na to ale myslel ještě předtím, než ošklivý virus zabránil jakémukoli cestování. Walter, jako vedoucí tesařské dílny Sinning, si totiž postavil v zahradě za svou tesařskou dílnou skutečnou tyrolskou chatu. Se zvonicí a interiérem z borovice, kostkovanými závěsy a barem s alkoholem. A také samozřejmě včetně nátěrů od společnosti ADLER, prastarého tyrolského výrobce laků.
23. 11. 2020

Druhý domov

"Moje žena a já jsme vždy byli velkými fanoušky Tyrolska," říká tesařský mistr. Již 40 let se menželský pár věnuje pravidelně lyžování a pěší turistice v Alpách a obzvláště dobře, jako doma, se cítí v rustikálních chatách, hlavně v oblasti Kitzbühelu. Proto když se Walter před několika lety pustil do svého velmi zvláštního projektu, inspiroval se stylem tohoto regionu: „Postupně se dostávám do důchodového věku, proto jsem si chtěl vytvořit útočiště,“ prozrazuje. A téměř mezi řečí zmiňuje, že více než rok stavěl vše sám, všechno ručně - od základových zdí po vstupní dveře, od střešní konstrukce až po láskyplně vyřezávané vnitřní vybavení, vyrobené samozřejmě z borovice. Sinning vylepšil vybavení interiéru s Legno Zirbenöl od ADLER. Dveře svítí díky Pullex Silverwood a lazura Pullex 3in1 dodává všem povrchům v exteriéru důstojnou dubovou barvu. Skutečný tyrolský fanoušek je prostě věrný pouze ADLER, že!?

Přesvědčení

Cesta, aby se ADLER stal dvorním dodavatelem pro truhlářství Sinning, nebyla tak jednoduchá: "Před šesti nebo sedmi lety nás navštívil zástupce společnosti ADLER. Okamžitě mě to zaujalo, protože Tyrolsko miluji, ale můj syn Jörg byl skeptický, “ říká s úsměvem senior manager Walter Sinning. "Víte, jak to je: mladí nechtějí nic měnit," dodává se smíchem. Teprve tehdy, když došlo k potížím s nátěrem, mohl táta konkrétně podotknout: „Ale ADLER má něco takového.“  Měl pravdu. Servisní a technická podpora ADLER se velmi snažila, problém byl vyřešen a projekt byl dokončen k plné spokojenosti všech zúčastněných. Junior se nakonec přesvědčil. Od té doby používá společnost Sinning na téměř na všechna svá díla pouze laky ADLER. Najdete je tedy i na prestižních projektech, s nimiž tradiční společnost boduje v oblasti Rýn-Mohan. Například „nejkrásnější kabina Německa“, posvátná převlékárna FSV Mainz 05, vytvořená podle úspěšného fotbalového trenéra Jürgena Kloppa, pochází ze společnosti Sinning-Händen. A ZDF se také opakovaně spoléhá na podporu rodinného podniku v Ingelheimu. Kdy si bude moci dopřát svou vášeň pro Tyrolsko živě, je stále ve hvězdách. Do té doby si Walter Sinning ale vytvořil působivou náhradu.

www.schreinerei-sinning.de

© by adler-lacke.com