Účinné, odolné a přirozené: vysoce kvalitní oleje od společnosti ADLER

Aktuální trend návratu k přírodnímu dřevu v oblasti nábytku a vybavení interiéru výrazně podpořil oblíbenost olejovaných povrchů. Oleje měly dlouhou dobu pověst nepříliš odolných a zároveň komplikovaně zpracovatelných. Přední rakouský výrobce laků ADLER nyní tyto předsudky bourá: „Naše vysoce kvalitní oleje pro průmyslové i domácí použití se zpracovávají extrémně rychle a efektivně a zároveň jsou stejně odolné jako běžné laky na nábytek,“ vysvětluje Christian Schütz, obchodní ředitel společnosti ADLER pro nábytkářský průmysl.
5. 8. 2021

Nejlepší vlastnosti olejů a laků

Vývojovému oddělení ADLER se podařilo vyvinout skutečně zázračný produkt v podobě inovativního oleje Legno Dura-Öl. Tento olej kombinuje ty nejlepší vlastnosti ze světa olejů a laků: povrch vypadá přirozeně, má krásnou texturu a jeho odolnost není v žádném případě horší než u povrchů ošetřených moderními nábytkovými laky. Díky své odolnosti 1B a vysoké odolnosti proti poškrábání je olej vhodný také pro silně namáhané povrchy, jako jsou stoly, interiérové ​​dveře a kuchyňské prvky. Tento produkt zároveň boduje svou vysokou efektivitou při zpracování: Legno Dura-Öl se totiž nemusí ručně vytírat a rychle schne - uskutečnit tak dva pracovní kroky v jeden den je velmi snadné. Olej lze také univerzálně aplikovat. Velké plochy lze ošetřit pomocí stříkaní; pro průmyslové zpracovatele je tento olej také ve variantě Legno Dura-Oil WQ, která je vhodná pro aplikaci navalováním.

Přesvědčivý vzhled na parketách

Pro výrobce parket a podlaháře má ADLER ve své nabídce skutečný zázrak v podobě extra rychle schnoucího a velmi odolného oleje Legno-Parkettöl. Povrch je suchý již asi po 10 minutách a dobu sušení lze ještě zkrátit použitím infračervených ohřívačů - efektivní výrobní proces je tak zaručen. Olej navíc vyniká dobrou penetrací do podkladu, odolností proti vodě a elegantním, přirozeným vzhledem povrchu.

Příroda je klíč

Další olej od společnosti ADLER Innolux Vita-Oil je ještě odolnější, přirozenější a rychleji se zpracovává. Tento olej určený pro vytvrzování UV zářením je optimálně přizpůsoben pro průmyslové nanášení navalováním a zaručuje účinný a bezpečný proces nanášení. Ošetřené dílce mají sametový povrch a přirozený vzhled s krásným zvýrazněním textury dřeva. A pokud jde o složení tohoto UV oleje, je hlavním zdrojem surovin příroda, protože Innolux Vita-Oil je vyroben ve velké míře z obnovitelných surovin.

Oleje pro jakýkoliv účel

Bez ohledu na to, jaký povrch má být naolejován: Ve společnosti ADLER najdou průmysloví a domácí zpracovatelé ten správný olej na jakýkoliv povrch a pro jakýkoliv způsob nanášení. Oleje lze také vzájemně barevně sladit. Společnost ADLER však nabízí i vysoce kvalitní výrobky pro následnou péči a údržbu olejovaných povrchů. „Výrobci nábytku a podlah nedělají s našimi oleji žádné kompromisy,“ zdůrazňuje Christian Schütz. „Zaručujeme efektivní a rychlé pracovní postupy, maximální trvanlivost a mimořádný, přirozený povrch.“

ADLER - V našich žilách proudí barva

Se 630 zaměstnanci je ADLER předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva. Společnost založenou v roce 1934 Johannem Berghoferem, dodnes rodinný podnik, řídí ve třetí generaci Andrea Berghoferová. Téměř 21 000 tun barvy každoročně opouští továrnu ve Schwazu a dostává se k zákazníkům ve více než 30 zemích po celém světě. ADLER má distribuční společnosti v Německu, Itálii, Polsku, Holandsku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku; jediným výrobním místem je ADLER-Werk Lackfabrik ve Schwazu / Tyrolsku (AT). ADLER je první společností ve svém oboru, která je od roku 2018 100% klimaticky neutrální. Společnost ADLER snížila svou ekologickou stopu na minimum pomocí mnoha opatření. Zbytkové emise, kterým se i navzdory všem těmto opatřením nelze vyhnout, kompenzuje společnost ADLER koupí uznávaných certifikátů o ochraně klimatu, čímž pomáhá financovat nové projekty v oblasti ochrany klimatu.

© by adler-lacke.com