© Relish Brothers AG
Nábytek

ADLER rockuje s kytarami od Relishe

Malý start-up dělá ve středním Švýcarsku inovativní elektro kytary pro světové hvězdy.

© Relish Brothers AG
© Relish Brothers AG
© Relish Brothers AG
© Relish Brothers AG

V srdci centrálního Švýcarska, v Luzernishi, v Sempachu, kde by to člověk nejméně očekával, je velký Rock doma: malý start-up nazvaný Relish Brothers AG tam dělá inovativní elektrické kytary pro světové hvězdy - od Phila Campbella z Motörheads po Lionel Loueke z Herbie Hancock's. Od roku 2013 se do rockového světa dostalo z Relish Brothers zhruba 1100 elektrických kytar. Co je na těchto kytarách vláštní? Jejich revoluční inovativní konstrukce, která vydává jedinečný zvuk.

Inovativní konstrukce

Firmu Relish založili dva kytaroví nadšenci Pirmin Giger a Silvan Küng, kteří dnes společnost řídí. Jejich motto: Trh sofistikovaných elektrických kytar touží po inovacích. „Téměř 60 let se elektrické kytary vyráběly téměř stejným způsobem: Do masivního dřeva se vyfrézují výřezy pro elektroniku, nasadí se jrj a kytara je hotová,“ říká Küng. Mladí podnikatelé to ale chtěli začít dělat jinak. Stanovili si cíl dosáhnout kvalitnějšího výstupu zvuku se širokým zvukovým spektrem prostřednictvím zcela nového designu: srdcem nástroje je hliníkový rám, který zajišťuje nejvyšší přesnost. Tělo je vyrobeno z dýhy ze skutečného dřeva. Kytarový krk je vyroben z javoru, hmatník z bambusu - což dává kytaře stabilitu a lehkost současně. Nejen specifická konstrukce však dělá kytary od Relishe jedinečnými, také ve vnitřních funkcích nástrojů je velké množství know-how chráněných třemi patenty. Díky odnímatelné zadní straně mohou být snímače vyměněny během několika sekund a tím může být zároveň změněn zvuk kytary.

Ušlechtilé povrchy

Ačkoliv se kytary vyrábějí po celém světě, v "Relish" je velmi důležité to, že jsou "Swiss made" - vyrobeny ve Švýcarsku. Se svou precizností a dokonalostí definují každý detail. Platí to i pro povrchovou úpravu, protože společnost Relish používá laky od společnosti ADLER. "Hledali jsme nový, vysoce transparentní plnič a protože někteří z nás už měli s produkty ADLER dobré zkušenosti, značka ADLER byla pro nás první volbou," uvádí Küng. První testy s ADLER PUR-Füllgrund HT toto rozhodnutí potvrdili: základní nátěr vyplní póry dřeva velmi rychle, takže je možné vytvořit kvalitní konstrukci jen s několika vrstvami a povrch se rychle uzavře. Relish si chválí rakouskou kvalitu nátěrů nejen při základním nátěru, ale i při vrchním nátěru. "V Adler jsme našli dodavatele, kde může získat vše na jednom místě, od mořidel, přes bezbarvý vysoký lesk, až po nátěry s různými efekty. Kromě toho díky ADLER nyní používáme jediné ředidlo a tužidlo pro všechny naše výrobky, což značně usnadňuje naši práci. "

Dokonalý zvuk

Kvalita od krku po tělo, od povrchu po elektroniku: Relish Brothers nedělají věci polovičatě. A hudebníci to oceňují. Výrobci kytar dostali jeden z největších komplimentů od kytaristy Phila Campbella z britské rockové skupiny Motörhead: "Tato kytara je jednoduše dokonalá a velmi inspirující" - co víc dodat?

www.relish.swiss

 

© by adler-lacke.com