© Masarykov Dvor
Okna & Dveře

Historický dvůr jako moderní oáza plná pohody

Vyhaslá sopka, stinné lesy, divoké a romantické vodní toky: v srdci Slovenska čeká na prozkoumání překrásný region Podpolí a Masarykův dvůr v Pstruši-Vígľaši je na tuto výpravu ideálním výchozím bodem: historické panství, které se může ohlédnout za staletími, bylo v posledních letech ohleduplně zrekonstruované a stalo se hodnotným cílem pro ty, kteří hledají odpočinek, sportovní zážitek či místo na firemní akce.

© Masarykov Dvor
© Masarykov Dvor
© Masarykov Dvor
© Masarykov Dvor

Pevně ​​v sedle

Kdysi se tu toulaly ovce, prasata a krávy, rachotil vodní mlýn a pálilo se v palírně. Mléko, sýr a pálenku z regionu koupíte v obchodě s domácími produkty i dnes, ale zemědělské budovy jsou pouze vizuální připomínkou slavné zemědělské minulosti. Dnes v příjemně zařízených prostorách naleznete pokoje, restauraci, konferenční místnosti, wellness a dokonce i jezdecký areál. Hospodářská zvířata už dávno předběhli v Masarykově dvoře koně a idylické okolí lze poznat z jejich hřbetu i z kočáru. Ti, kdo raději spoléhají na své síly, mohou místo toho nasednout do sedla kola nebo v zimě vyjet na běžky či nasadit sněžnice. Doufejme, že budou dobře oblečeni, protože tento region stále drží mrazivý rekord. V roce 1929 zde bylo zaznamenáno neuvěřitelných minus 41 °C, což je nejnižší teplota vzduchu, jaká byla kdy naměřená na celém Slovensku!

Dobře chráněno

Tak dobře, že se v těchto moderních budovách rychle zahřejete, i když je hodně pod nulou. Svůj podíl na tom jistě mají kvalitní okna a vchodové dveře do wellness a restauračního areálu, které vyrobil Ján Parobek – INSTAL s.r.o. Povrchově upraveny byly pomocí nátěrového systému na okna společnosti ADLER. Po impregnaci Aquawood TIG HighRes (dnes Aquawood Primo) v odstínu kaštan (Kastanie) následovala mezivrstva s Aquawood Intermedio a nakonec vrchní vrstva s Aquawood DSL Q10 M v odstínu F011. Ve stejném kaštanově-hnědém vzhledu použila společnost Agropartner produkty ADLER Pullex Imprägniergrund a ADLER Pullex Plus-Lasur pro povrchovou úpravu všech dřevěných povrchů v exteriéru, jako je přístřešek na kola, střešní podhledy a dětské hřiště. Ke stropu restaurace a na staré trámy v místnostech byl použit kompatibilní produkt vhodný do interiéru Pullex Aqua-Terra.

Jeden za všechny

Ať už uvnitř nebo venku, ve wellness nebo na pěší turistice, na koni nebo na kole: rozsáhlý jezdecký, sportovní a rekreační areál Masarykův dvůr nabízí pro každého něco. Není divu, že historický dvůr v novém hávu od ADLERa je velmi vyhledávaný i pro konání svateb, rodinných oslav a firemních akcí.

© by adler-lacke.com