Ⓒ Cerimi / @timm_horat & @linlombris | © Cerimi / @timm_horat & @linlombris
Nábytek

Oceněná kuchyně s dokonalým designem

Kuchyně může být mnohem víc než jen prostor pro přípravu jídla. Vaření může být také umění, plné emocí a tradice, individuality a charakteru. A s oceňovanou kuchyní „Più Grigia“ od švýcarského výrobce Blattmann und Odermatt AG nachází toto umění své vhodné místo, které spojuje dokonalý design, ušlechtilé materiály, dokonalé zpracování a vysokou funkčnost.

© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris
© Cerimi / @timm_horat & @linlombris

Řemeslné zpracování v celé své kráse

Společnost Blattmann und Odermatt AG, kterou v roce 1961 založil jeho otec Albert společně se svým partnerem Hansem Blattmannem v Oberägeri ve švýcarském kantonu Zug, se od té doby rozrostla v působivou truhlářskou dílnu: 35členný tým, včetně mnohých truhlářů vyučených přímo zde, a high-tech strojní zařízení od CNC frézky až po lakovací zařízení zaručují to nejlepší řemeslo - nejen, ale především v oblasti kuchyňského nábytku. Není tedy žádným velkým překvapením, že společnost Blattmann und Odermatt AG vyhrála první cenu za nejkrásnější kuchyni v renomované Swiss Kitchen Award 2021 – a stačí k tomu jeden pohled na „Più Grigia“, abyste usoudili, že zcela právem!

Promyšlené akcenty

Společně s Cerimi Interior Design navrhli „vypečení specialisté na kuchyně“ z týmu Blattmann-Odermatt moderní kuchyni, která se tvarem, barvou i materiálem dokonale hodí do otevřeného obývacího pokoje a jídelny. V lineárním designu, dobře promyšlené – a dokonale implementované – akcenty zajišťují filigránskou lehkost okořeněnou originalitou. Nejen pracovní deska, ale i lomená přední strana kuchyňského ostrůvku byla vyrobena z přírodního kamene Pietra Grey, jehož výrazné žilkování pokračuje až téměř za roh. Pod zkosenými hranami pracovní plochy tvoří mosazné lišty rukojetí přechod k tmavě mořeným dubovým čelům. Na čelních plochách vysokého kuchyňského bloku, který nabízí dostatek úložného prostoru, jsou do masivního dubového dřeva vyfrézovány jemné drážky, jejichž vertikální směr tvoří atraktivní kontrast k horizontálním liniím pracovní desky a polic.

Čistý požitek

Stejně jako celý obývací a jídelní prostor je i kuchyně laděna do jemného, ​​elegantního odstínu šedé, který je harmonicky sladěn s šedí přírodního kamene. Za tímto účelem namořil tým lakýrníků z Blattmann und Odermatt AG dubové dřevo mořidlem Arova Spritzbeize od ADLER. Na dřevo byl poté nanesen osvědčený lak na nábytek ADLER Legnopur s úrovní lesku G10, mezitím přebroušeno zrnitostí 400 a nanesena třetí vrstva ADLER Legnopur. „Pro vrchní vrstvu jsme do laku přidali malé množství černé, což zajistilo finální jemné nuance v barevném provedení,“ prozrazuje Edgar Odermatt. Prosklená skříňka z teplého ořechového dřeva s integrovaným osvětlením byla také ošetřena odolným lakem na nábytek - další designový detail, díky kterému je kuchyně tak působivá. Tímto způsobem se barva a světlo, tvar a struktura, materiál a design, estetika a funkce spojují do jednoho celku a vytvářejí místo, které vyzařuje čistou, příjemnou kuchyňskou kulturu.

© by adler-lacke.com