© Ivan Avdeenko
www.ivanavdeenko.com
Nábytek

Organický design z Ukrajiny

Může být mnoho vynikajících designérů – ale nejlepším designérem je a vždy bude příroda. Co by tedy mohlo být lepší, než vzít si přírodu jako příklad pro vývoj inovativního designu interiéru? Tato myšlenka se jako červená nit táhne dílem ukrajinského výrobce nábytku RD.FURNITURE. Ve spolupráci s různými ukrajinskými designéry rodinná firma – RD znamená Rodynne Derevo, což ukrajinsky znamená rodokmen – vyrábí vysoce kvalitní kusy nábytku z masivního dřeva. Nejnovější geniální kousky z dílny RD vytvořil Yuriy Ryntovt, jeden z nejzajímavějších mladých designérů Ukrajiny. Výsledek: Organic Collection, fascinující série nábytku, která spojuje minimalistický design a filozofii, která je blízká přírodě, v celkově přesvědčivém konceptu.

© Ivan Avdeenko
www.ivanavdeenko.com
© Ivan Avdeenko
www.ivanavdeenko.com
© Ivan Avdeenko
www.ivanavdeenko.com
© Ivan Avdeenko
www.ivanavdeenko.com
© Ivan Avdeenko
www.ivanavdeenko.com
© Ivan Avdeenko
www.ivanavdeenko.com

Aromatické potpourri

„Krása rozkvetlé květiny a moudrost lesa, láska k zemi a úcta k životu, to jsou základní principy mé práce,“ říká Yuriy Ryntovt. S Organic Collection doslova vnáší přírodu do obytného a pracovního prostoru: pracovní stůl s pokojovou rostlinou kolem lampy. Konferenční stolek, ze kterého klíčí svěží zelená. Skříňka s obrysem stromu rozvětveným přes přední stranu. Kolekce Organic kombinuje vysokou funkčnost, živý a vysoce kvalitní design vyrobený z přírodních materiálů. Každý jeden z osmi kusů nábytku, který Ryntovt pojmenoval podle různých vonných rostlin, dodává akcent, který vyúsťuje do dokonale sladěného potpourri: například lavice Rozmarýn, ve které urbanistický design minimalistického sezení je kombinován s organickým tvarem fragmentu kmene stromu; vitrína Estragon, na které vytištěná silueta stromu vytváří atraktivní kontrast s přísnými geometrickými tvary nábytku; nebo komoda Kardamom, jejíž přirozená struktura masivního dřeva dodává v každém případě jedinečný design.

Přirozené kontrasty

Dokonalé spojení funkčnosti a přirozenosti pokračuje také v závodě RD.FURNITURE v Kyjevě, kde se vyrábí kvalitní nábytek podle návrhů Ryntovta. RD.FURNITURE používá pro nábytek pouze kvalitní masivní dřevo, jehož přirozené teplo kontrastuje s cíleným použitím studených kovových a skleněných prvků. Kusy nábytku dostávají kvalitní ochranu prostřednictvím laku na nábytek Legnopur od ADLER. Ve stupni lesku G10 lak zaujme velmi matným vzhledem a dlouhodobou ochranou všech povrchů. Černé MDF prvky jsou naproti tomu povrchově upraveny ADLER Pigmopur. „Skutečným luxusem naší moderní doby je možnost zpomalit,“ říká Leonid Spivakov, spoluzakladatel RD.FURNITURE. Organic Collection vytváří prostor, ve kterém si moderní, městský životní styl a blízkost přírody podávají ruce a který vás zve vědomě setrvávat v tomto momentě.

© by adler-lacke.com